Path Guide: nová aplikace od Microsoftu umí navigovat uvnitř budov

Společnost Microsoft se rozhodla přijít s poněkud netradiční, ale o to více zajímavou aplikací. Jedná se aplikaci Path Guide, která umí navigovat v uzavřených budovách bez potřeby GPS signálu, či jiných zařízení pro určování polohy. Jedná se rozhodně o počin, který stojí za zmínku. Otázkou ale je, do jaké míry bude aplikace použitelná.

Jak již bylo řečeno výše, aplikace by se měla obejít bez potřeby GPS a dalších signálů pro určení polohy. Jak tedy aplikace zvládne navigovat? Musíme jí to nejprve naučit. Databázi tras budou více méně tvořit hlavně sami uživatelé, kteří mohou zaznamenávat trasy uvnitř budov. Aplikace nás na počátku vyzve k pořízení snímku startovní pozice a následně po spuštění zaznamenává naše kroky.

Aplikace, jak jste správně pochopili, pracuje se senzory, kterými jsou dnešní smartphony doslova prošpikované. Díky nim se tak zaznamenávají ušlé kroky, změny polohy atd. My jsme aplikaci rovněž otestovali a jediné na co nás aplikace ihned na začátku upozornila bylo varování na absenci barometru. Ten je totiž používán pro změny výšky například při pohybu mezi výškovými patry. I přes toto ale aplikace trasu bez problému zaznamenávala.

Po zaznamenání je pak nutné vyplnit potřebné náležitosti jako název místa, adresu a další podrobnosti. Následně rozhodneme, zdali bude tento záznam veřejně přístupný ostatním, či pouze soukromý.

Aplikaci jsme se rozhodli více a hlouběji otestovat a proto se v nějakém z příštích článků budete moct setkat s podrobnějším popisem funkcí včetně názorné ukázky, jak funguje v praxi. Pokud vás nová aplikace zaujala, můžete si ji stáhnout v obchodě Google Play. Aktuálně je aplikace Path Guide k dispozici pouze pro Android.

Stáhněte si aplikaci Path Guide na Google Play
Path Guide
Path Guide
Price: Free
 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář