Nové funkce Wi-Fi v iOS 11: sdílení hesla a přepnutí na data v případě nekvalitního připojení

Sdílet:

S příchodem nové aktualizace iOS 11 by se měli uživatelé také dočkat několika novinek. My se dnes zaměříme na novinky v oblasti bezdrátového připojení Wi-Fi. Zde uživatelé naleznou hned dvě novinky, z nichž jedna je rozhodně krokem vpřed. V případě té druhé jsou výhody sporné.

První novinkou je sdílení hesla k Wi-Fi. Pokud se bude chtít váš známý připojit k vaší domácí wi-fi síti, nebudete mu muset sdělovat heslo, které bývá mnohdy složité a přepisovat jej by tak bylo zbytečně zdlouhavé. iOS 11 nově nabídne možnost sdílení tohoto hesla mezi ostatní. Jak to funguje? Předpokládejme, že vaše zařízení s iOS11 již bude do wi-fi sítě připojené, to je první předpoklad. Pokud budete chtít někomu sdělit heslo k síti, bude stačit, aby se nové zařízení nacházel v blízkosti toho, které je již připojené.

  

To hned rozpozná, že se nové zařízení snaží připojit k vaší síti a upozorní nás o tom vyskakovacím oknem. My pak budeme mít možnost jediným klepnutím odeslat tomuto zařízení heslo k wi-fi. Během malé chvíle pak bude nové zařízení připojeno do sítě, aniž by musel jeho uživatel heslo ručně zadávat.

Tato novinka přinese značnou míru usnadnění. My nebudeme muset naše složité heslo hledat a nový uživatel jej nebude muset zadávat do svého telefonu.

Další novinkou, která se v rámci aktualizace iOS 11 objeví je kontrola kvality wi-fi signálu.

Reportoval ji na twitteru Ryan Jones:

 

Pokud bude totiž kvalita signálu špatná, nebude bude zjištěna ztráta konektivity do internetu, systém tento stav automaticky vyhodnotí a přepne na mobilní data. Tato funkce je již dlouhou dobu přítomna na telefonech s Androidem. Běžně je používají například telefony značky Huawei a Honor. Otázkou je, zdali můžeme tuto funkci hodnotit jako stoprocentně přínosnou. Ze zkušeností víme, že často dochází k přepnutí na data automaticky, aniž by si toho uživatel hned všiml a může tak dojít k nechtěnému čerpání placených dat. Rovněž také může docházet k neustálému odpojování od wi-fi aniž je ve skutečnosti kvalita připojení opravdu špatná. Vše záleží na tom, jak dobře bude systém kvalitu vyhodnocovat.

Funkce rovněž zajistí to, pakliže bude nějaká síť vyhodnocena jako nekvalitní, v budoucnu se k ní telefon nepřipojí. Rovněž, pakliže bude nalezena síť, která bude mít vypnutou funkci automatického připojení, iOS 11 ji detekuje a označí ji. jak jsme již zmiňovali, nejsme si jisti, zdali se jedná o jednoznačně přínosnou funkci. Otázkou je, jak dobře bude funkce vyhodnocovat nekvalitní sítě.

Zdroj: 9to5mac.com a Twitter

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář