Nokia 8: vlajkový model přinese osvědčenou kvalitu a operační systém Android [AKTUALIZOVÁNO]

Sdílet:

Aktualizováno 21.7. – na internetu se objevily nov fotografie Nokie 8 a to v měděno-zlaté barvě.

Nokia je zpět a zdá se, že se jí comeback daří. Na letošním veletrhu MWC, konaném v Barceloně, finský výrobce představil hned několik modelů, které již byly, nebo teprve budou uvolňovány na trh. Kromě reinkarnace modelu 3310 a modelu střední třídy – Nokie 6 se již brzy dočkáme i vlajkového top modelu Nokia 8.

Android komunita získá nový přírůstek. Nokia totiž vyměnila operační systém Windows Phone za Android. Je to v celku logické, protože Windows Phone celosvětově ztrácí a tržby tak klesly hluboce pod očekávání společnosti. S platformou Android jistě dojde k obratu a Nokia se tak možná vrátí na pomyslné mobilní výsluní.

Co by měla očekávaná “osmička” přinést? Nokia 8 naváže na tradičně kvalitní dílenské zpracování v kombinaci se špičkovými materiály. Nový model bude nabízen v prémiovém kovovém provedení. Použita bude kvalitní hliníková slitina série 6 000. Mluví se o tom, že by telefon měl být vybaven certifikací IP68, díky které bude odolávat ponoření do vody.

 

Carl Zeis optika

Technické specifikace budou také prémiové. Telefon by měl být vybaven IPS LCD displejem s úhlopříčkou 5,3 palců a rozlišením QHD, tedy 2 560 x 1 440 pixelů a hustotou 554 ppi. Telefon bude poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 835 a 4, nebo 6 GB operační paměti RAM. Pro pořizování fotografií bude k dispozici, jak jinak, Carl Zeis optika s rozlišením 13 MPx. Kolovaly sice zvěsti, že bude fotoaparát disponovat rozlišením 23 MPx, nicméně ta se nakonec ukázaly jako nepravdivé.

Nově s operačním systémem Android

Novinkou pro mnohé z vás jistě není ani to, že nově se Nokia rozhodla vyměnit Windows za Android. Marketingově to jistě bude krok vpřed, nicméně se již nebude jednat o natolik elegantní a čisté řešení, jako tomu bylo s platformou Windows Phone. S tou totiž Nokia tvořila dokonalý celek. Bohužel se ale Microsoftu dlouhodobě nedaří držet krok a marketingově selhal a v mobilním světě mu jednoduše ujel vlak.

 

Skvělá zpráva je, že bude Nokia 8 vybavena Androidem v jeho čisté podobě, jako tomu je u Google telefonů Nexus a Pixel. Je zde tedy nejen záruka rychlých aktualizací, ale také rychlého a dobře fungujícího systému. Nokia 8 obdrží Android 7.1 Nougat.

Galerie
Kdy bude Nokia 8 uvedena na trh a jaká bude cena?

Plánované datum uvedení je 31. července. Cena by se měla pohybovat kolem 600 EUR, tedy v přepočtu bychom měli novou Nokii získat za cca okolo 15 600 korun.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář