Nevolejte.cz jednou pro vždy zatočí s otravnými telefonáty

Sdílet:

Aplikace Nevolejte.cz je určena všem těm, kteří se chtějí jednou pro vždy zbavit otravných telefonátů ze strany telemarketingových firem. Jistě každý z nás zažil situaci, kdy nám volala nějaká agentura s reklamní nabídkou, nebo slevou. Říkáte si, kde na mě jen mohli vzít číslo? Máme sice zákon na ochranu osobních údajů a zákon o elektronické komunikaci, ale nebuďme naivní, zákon je jedna věc a dodržování věc druhá. A tak nezbývá, než aby se chudák uživatel chránil sám. Sami ale nejsme. Naštěstí zde existuje řešení.

Vskutku elegantní řešení nabízí skvělá aplikace Nevolejte.cz. Jedná se o aplikaci resp. projekt, který je vyvíjen Sdružením ochrany před obtěžováním po telefonu, které vzniklo v roce 2014. Jeho cílem je aktivně chránit uživatele před telefonáty dotěrných marketingových firem. Princip samotné aplikace spočívá v databázi, neboli černé listině, kterou tvoří sami uživatelé, kteří reportují nežádoucí telefonní čísla. Centrální registr telefonních čísel Nevolejte.cz tato čísla eviduje a poskytuje dále všem uživatelům aplikace. Mimo to je cílem projektu aktivní vyjednávání s telemarketingovými firmami za účelem respektování tohoto registru. Rovněž si projekt klade za cíl dosáhnout stavu, kdy mobilní operátoři budou telefonáty kontrolovat a to z hlediska přítomnosti zdrojového čísla v databázi Nevolejte.cz.

Aplikace je velmi jednoduchá. V podstatě není potřeba nic složitě nastavovat. Stačí ji pouze stáhnout a nainstalovat. Pokud aplikace nezjistí naše telefonní číslo automaticky, budeme jej muset zadat ručně. Aplikace si po instalaci sama stáhne databází černé listiny blokovaných čísel – je nutné, abychom v této fázi byli připojen k internetu. Tak a to je vše. V případě že nám zavolá číslo, které není v evidenci, aplikace se nás zeptá, zdali je toto číslo v pořádku. My tak máme možnost sami plnit databázi novými, ještě neevidovanými čísly, pakliže se nám nějaká firma dovolá a jedná se o nevyžádanou reklamní nabídku a podobně.

Hlavní funkce aplikace jsou:
 • Blokování hovorů na základně komunitně budované černé listiny telefonních čísel (aktuálně obsahuje 8 332 telefonních čísel)
 • Blokování telefonních čísel ručně zadaných uživatelem
 • Blokování telefonních čísel převzatých z historie příchozích hovorů
 • Blokování telefonních čísel převzatých z kontaktů mobilního telefonu
 • Volitelně blokování hovoru ze skrytých telefonních čísel
 • Aplikace zobrazuje plnou historii blokovaných hovorů tak, aby uživatel měl přehled kdy a proč byl hovor odmítnut.
 • Aplikace umožňuje lokálně odblokovat telefonní číslo, které blokuje černá listina čísel. (pomocí podržení prstu na záznamu v historii blokovaných hovorů)
 • Aplikace informuje o zablokovaném hovoru uživatele systémovou notifikací, bez nutnosti sebe sama spouštět.
 • Automatický zápis do Registru Nevolejte.cz, kterým majitel telefonu zveřejňuje nesouhlas s marketingovými kontakty po telefonu
 • Aplikace umožňuje plnou funkčnost bez internetového připojení. Internetové připojení je nutné pouze během ruční aktualizace černé listiny čísel.
 • Aplikace upozorňuje uživatele, pokud je lokální kopie černé listiny čísel zastaralá a je nutná její aktualizace.
 • Plná podpora dual SIM telefonů

  

Popularitu této aplikace potvrdilo i dvojí prvenství v anketě Mobilní aplikace roku 2017, kde získala ocenění v kategorii Aplikace pro lepší svět a Nejpřístupnější aplikace. Nevolejte.cz je k dispozici zdarma pro platformy Android a Apple iOS. Navíc, pokud chcete získat prémiovou verzi, která je jinak placená, stačí splnit tři jednoduché úkoly. Návod naleznete ZDE.

Co nabídne prémiová verze aplikace Nevolejte.cz?
 • Automatická aktualizace černé listiny na pozadí bez nutnosti spouštět aplikaci (běžný uživatel musí vždy po nějakém čase aplikaci spustit a zmáčknout tlačítko Aktualizovat černou listinu)
 • Prioritní verze černé listiny (běžní uživatelé dostávají aktuální podobu o den později)
 • Blokování všech telefonních čísel, které nemám uložené v kontaktech (vhodné pro dětské majitele mobilních telefonů)
 • Blokování příchozích SMS na základě černé listiny (na verzi androidu KitKat a vyšší aplikace pouze upozorňuje na přítomnost na černé listině, ale neblokuje, protože tato verze androidu blokaci neumožňuje )
 • Možnost volitelně zapnout si blokování hovorů pouze mimopracovní hodiny (noci a víkendy)
Stáhněte si aplikaci Nevolejte.cz do vašeho mobilního zařízení
‎Nevolejte.cz
‎Nevolejte.cz
Developer: Marek Matula
Price: Free

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář