iPhone 8 možná nebude mít Touch ID. Nahradit by ho mohla funkce Face ID

Sdílet:

V těchto dnech se mohutně diskutuje o tom, zdali bude nový iPhone vybaven Touch ID funkcí. Mluví se také o o tom, zdali bude Touch ID klasicky pod displejem, nebo integrováno přímo do displeje. Další fotografické úniky poodhalují úplně jiné teorie, které se zdají být čím dál více reálnějšími.

Podle informací od zdrojů, které jsou úzce napojeny na dodavatelské řetězce Applu, to totiž vypadá tak, že by mohlo být Touch ID úplně vypuštěno a nahradit by jej mohla funkce Face ID. Ta by používala snímač obličeje jako biometrický prvek pro odemykání telefonu. Rovněž se spekulovalo o tom, že by mohlo být Touch ID umístěno na boku telefonu, nebo dokonce na zádech. Nic z toho, ale jak se zdá, není reálné, alespoň podle fotografií.

Na nových snímcích, které zachycují kryty budoucího iPhonu, je patrné, že se v horní částí nachází poměrně velké množství snímačů. Kromě kamery pro Face Time, IR senzoru a přijímače se objevují nové snímače nazvané Iris Senzor. Ty by právě měly sloužit pro odemčení telefonu skrze rozpoznání tváře.

Průběžné informace o novém iPhonu můžete sledovat v našich článcích.

Podle informací, které zatím máme, by mohl být nový iPhone 8 představen na tradiční Apple Keynote v září současně s modely iPhone 7s a 7s Plus. Očekává se ale, že by nový iPhone 8 neměl jít do prodeje dříve než v říjnu, či listopadu.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář