Google bude zobrazovat automaticky přehrávaná videa ve výsledcích hledání

Sdílet:

Také patříte mezi ty, kteří nenávidí videa, která se při načtení stránky automaticky začnou přehrávat? Pokud ano, nejspíš budete při čtení následujících řádků pořádně frustrováni. Google se totiž rozhodl tato videa zobrazovat přímo ve výsledcích jeho vyhledávače.

Automatická videa se nově zobrazují v pravém postranním panelu, hned vedle výsledků hledání. Pokud zadáme do vyhledávače název nějakého filmu, kromě výsledků hledání se v pravé částí načtou videa, která našemu hledání budou odpovídat. Vyzkoušeli jsme například dotaz „lego ninjago movie“. V pravém panelu znalostí se mimo jiné objeví i video upoutávka. Ta se v našem případě zatím automaticky nepřehrála. Jiné zdroje však uvádějí, že k automatickému přehrávání již dochází.

Pokud vlastníte určitý typ prohlížeče, nebo přímo blokátor reklam, je možné automatické spuštění videa potlačit. Naopak prohlížeč Internet Explorer video zaručeně přehraje. Videa jsou přehrávaná bez zvuku, bez reklamy a přehrají se pouze jednou. Podle všeho by se automaticky spouštěná videa měla přehrávat automaticky pouze na desktopových zařízeních. Naopak u mobilní platformy by měl být stav beze změny a to z jednoho prostého důvodu. Stejně jako například Facebook, i Google vyhledávač nebude videa automaticky přehrávat z důvodu úspory mobilních dat. Výjimkou může být případ, kdy bychom byli připojeni přes Wi-Fi.

Co říkáte na tuto novinku? Jste příznivci automaticky přehrávaných videí?
 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář