Facebook Messenger bude brzy zobrazovat reklamu

Sdílet:

Facebook před časem v rámci beta verze aplikace Messenger testoval v Thajsku a Austrálii zobrazování reklamy na domovské obrazovce. Jak se zdá, s výsledky testování je spokojen a vidí v přítomnosti reklamy potenciál do budoucnosti.

Z toho vyplývá, že reklama již nebude pouze v testovací verzi, ale rozšíří se mezi běžné uživatele po celém světě. Reklama se bude zobrazovat mezi zprávami od našich kontaktů a sama se bude jevit, jako zpráva od reklamního kontaktu. Tento model je již standardem i u jiných služeb. Jako příklad si můžeme vzít Instagram, kde se rovněž mezi příspěvky objevují příspěvky sponzorované.

Facebooku se tímto krokem otevírá další obrovský zdroj příjmů díky více 1,2 miliradě aktivních uživatelů denně na celém světě. Reklamy v Messengeru budou založeny na tzv. aukčním modelu a budou používat stejný princip cílení, jako je tomu na Facebooku a Instagramu. Šéf produktového oddělení pro Messenger – Stan Chudnovsky potvrdil, že zobrazení reklamy bude postupně do konce letošního roku rozšířeno mezi všechny uživatele.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář