Facebook pro iOS testuje vytváření GIF animací přímo v aplikaci

Sdílet:

Kdo by neznal GIF animace. Na internetu zažívají obrovský boom. GIF animace můžeme vidět na všech známých sociálních sítích včetně Facebooku. Není tedy divu, že se Facebook snaží integrovat GIFy i do svých dalších služeb.

Aktuálně Facebook zahájil testování vestavěného vytváření animací ve své mobilní aplikaci. Testování v tuto chvíli probíhá pouze v rámci platformy iOS a to pro omezený okruh uživatelů. Pokud chcete ověřit, zdali jste byly do testování zahrnuti, stačí spustit aplikaci Facebook pro iOS. Dále je nutné spustit kameru a zde vedle volby Normální nově uvidíte další položku GIF. Tato funkce umožní uživatelům vytvářet krátké GIF animace. Do animací lze přidat i fotografické efekty, nebo rámečky. Vytvořený GIF lze poté sdílet jako příběh, na svém profilu, nebo uložit do svého telefonu a sdílet prostřednictvím jiné služby.

Tato novinka je aktuálně šířena v rámci testování. Zatím není jasné, kdy a zdali bude funkce vypuštěna mezi širokou veřejnost. Rovněž není jasné, zdali tato funkce dorazí i na platformu Android. Pokud jste tuto novinku zaznamenali, neváhejte se s námi o ní podělit.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář