Facebook pro iOS testuje vytváření GIF animací přímo v aplikaci

Kdo by neznal GIF animace. Na internetu zažívají obrovský boom. GIF animace můžeme vidět na všech známých sociálních sítích včetně Facebooku. Není tedy divu, že se Facebook snaží integrovat GIFy i do svých dalších služeb.

Aktuálně Facebook zahájil testování vestavěného vytváření animací ve své mobilní aplikaci. Testování v tuto chvíli probíhá pouze v rámci platformy iOS a to pro omezený okruh uživatelů. Pokud chcete ověřit, zdali jste byly do testování zahrnuti, stačí spustit aplikaci Facebook pro iOS. Dále je nutné spustit kameru a zde vedle volby Normální nově uvidíte další položku GIF. Tato funkce umožní uživatelům vytvářet krátké GIF animace. Do animací lze přidat i fotografické efekty, nebo rámečky. Vytvořený GIF lze poté sdílet jako příběh, na svém profilu, nebo uložit do svého telefonu a sdílet prostřednictvím jiné služby.

Tato novinka je aktuálně šířena v rámci testování. Zatím není jasné, kdy a zdali bude funkce vypuštěna mezi širokou veřejnost. Rovněž není jasné, zdali tato funkce dorazí i na platformu Android. Pokud jste tuto novinku zaznamenali, neváhejte se s námi o ní podělit.

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář