Samsung Galaxy Note 8: co můžeme očekávat a kdy bude uveden na trh? [Spekulace]

Samsung Galaxy Note 8 je označován jako nejočekávanější telefon tohoto roku. Opravdu? No, my si myslíme, že jsou ve hře dva nejočekávanější telefony roku. V druhé části tohoto roku by měl totiž být kromě Note 8 představen také iPhone 8 označovaný také jako iPhone X. Oba dva výrobci, kteří jsou aktuálně největšími soupeři a konkurenty sobě navzájem, to tak nebudou mít rozhodně jednoduché.

Na Note 8 bude upírána pozornost především proto, že se modelová řada Note 7 nepovedla a její slibná kariéra skončila dříve, než vůbec začala. O problémech s problematickými bateriemi jsme vás hojně informovali.

Uvedení Note 8 je očekáváno na druhou půli tohoto roku. Důvěryhodné zdroje říkají, že by se mohlo jednat již o Srpen, aby tak Note 8 předběhl uvedení nového iPhonu. Přesný termín se bude jistě ještě mnohokrát měnit. Cena bud hodně vysoká. Pokud se podíváme na cenu zhruba 23 tisíc korun, ze kterou se prodával Note 7, lze očekávat, že cena Note 8 půjde ještě výš. Samsung se chce totiž opět překonat a s osmičkovou řadou chce ukázat špičku technologických možností.

Nyní si popíšeme nejočekávanější technická specifika, se kterými by měl nový Note 8 přijít.

Displej
  • Pixel-sense technologie
  • 4K rozlišení
  • bezrámečkové provedení podobné jako mají Galaxy S8 a S8+

Galaxy Note 8 bude zřejmě jedním z prvních telefonů, který bude disponovat 4K rozlišením s vysokou hustotou. 4K rozlišení sice u telefonů stále nedává smysl, ale v případě Samsungu to má své opodstatnění a to pro použití v kombinaci s brýlemi pro virtuální realitu – Gear VR, kde je vyšší rozlišení důležité.

Spekuluje se, že by Note 8 měl mít displej s úhlopříčkou 6,2 palců, nebo dokonce až 6,4 palců a s podobným poměrem stran jako má řada Galaxy S8, tedy 18,5 : 9. Rovněž by měl být nový Note 8 vybaven technologií 3D, podobně jako poslední iPhone 7.

 

Render Galaxy Note 8

 

Design

Z hlediska designu se zřejmě v případě Note 8 nebude jednat o převratnou změnu. Dá se očekávat, že Note bude hodně podobný jako S8. Použité materiály budou opět sklo a kov. Troufáme si říci, že Note 8 bude hodně podobný modelu Galaxy S8+, jen o málo větší a s integrovaným stylusem.

Velmi očekávaným prvkem je čtečka otisku prstu. Ta by totiž podle jistých úniků a spekulací mohla být integrovaná ve spodní části pod displejem. To je ale zatím velmi nejisté. Doufejme ale, že se Samsung vyhne umístění čtečky vedle fotoaparátu tak jako u S8, které je velmi nepraktické.

 

Fotoaparát

I fotoaparát by mohl u Note 8 projít velkou změnou. Galaxy S8 sice nepřinesl nic zásadního, ale Note 8 by mohl. Tou zásadní změnou by měl být duální fotoaparát, který je nyní v kurzu a zařazují jej většina současných předních výrobců u svých top modelů.

Právě vzhledem k očekávanému duálnímu fotoaparátu by měly být odlišné i parametry jednotlivých čoček. Jedna by měla být širokoúhlá s rozlišením 12 MPx a druhá pak vybavená teleobjektivem s rozlišením 13 MPx a 3násobným optickým zoomem.

 

Baterie

Baterie bude velmi citlivou částí tohoto modelu. Samsung si jistě dá velký pozor, aby se neopakovaly problémy, které postihly předchozí řadu. Telefon takto špičkových parametrů si bude jistě žádat i dostatečný přísun energie, nicméně lze očekávat, že Samsung nepůjde za hranice bezpečných možností.

 

Výkon

Po stránce výkonu bude Note jasnou špičkou. Počítá se, že bude vybaven osmijádrovým procesorem. Aktuální Galaxy S8 má 4 GB RAM a u Note 8 by mohl jít Samsung ještě výše. Očekává se, že bude vybaven až 6 GB paměti RAM.

Co se operačního systému týče, tak je více než pravděpodobné, že již bude mít nový systém Android O.

Mezi další funkce a prvky, se kterými by měl Note 8 dle očekávání přijít pak jsou stylus s vestavěným reproduktorem, čtečkou duhovky očí a asistentem Bixby AI 2.0.

Tolik tedy výčet těch nejzajímavějších věcí, se kterými by měl nový Note 8 přijít. Na našem webu se jistě v budoucnu dočtete mnoho průběžně aktualizovaných novinek.

Zdroj: Ubergizmo, Techradar

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger … Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ….. šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář