OpenSUSE a SUSE Linux Enterprise Server jsou nyní ve Windows Store

Sdílet:

Na eventu, který se konal v květnu Microsoft oznámil, že do Windows Store přináší  linuxové distribuce Fedora, Ubuntu a SUSE  pro počítače s Windows 10/S. V pondělí SUSE vydala SUSE Linux Enterprise Server 12 a openSUSE Leap 42 pro  Windows Store. Uživatelé mohou nyní obě z nich stáhnout z Windows Store a spouštět je na jejich počítačích s Windows 10, pokud jsou však v nejnovějším Windows Insider okruhu a to díky nové Windows subsystém pro Linux v systému Windows 10. Tento OS bude spouštěn v “izolovaném” prostředí vedle Windows 10, ale přesto by funkčnost neměla být nijak ovlivněna a systém by měl mít všechny funkce, které obvykle dostanete při plnohodnotné instalaci.

To je jen začátek toho, kdy Microsoft přinese také Ubuntu do Windows Store. Tzv. Bash systém ve Windows 10 prochází velice rychlou proměnou. Microsoft přidal mnoho nových možností a funkcí do systému s nedávno vydanou aktualizací Windows 10 Creators Update.

openSUSE Leap 42 a SUSE Linux Enterprise Server 12 jsou k dispozici ve Windows Store již nyní. Jen je k jejich užívání nutné vlastnit nejnovější Windows Insider sestavení ve Fast ringu.

Obě distribuce lze stahovat zde:

openSUSE Leap

SUSE Linux Enterprise

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář