PortableApps.com nabízejí velký výběr aplikací bez nutnosti instalace

Sdílet:

Možná jste se již dostali do situace, kdy jste potřebovali stáhnout a nainstalovat nějakou aplikaci, ale z důvodu omezených práv jste prostě měli smůlu. Naštěstí je zde mnoho vývojářů, kteří aplikace vyvíjejí i v tzv. portable verzi, kterou není potřeba instalovat. Stačí ji jen uložit na disk a začít používat. Takových aplikací je samozřejmě mnohem méně a některé v portable verzi ani nenajdeme. PortabelApps.com je web, kde jich nalezneme poměrně velké množství a ještě je zde najdeme pěkně seřazené podle kategorií.

PortableApps.com jsou v podstatě takovým švýcarským nožem pro váš počítač. Aplikace si můžeme z databáze stáhnout buď jednotlivě, nebo si můžeme stáhnout PortableApps platformu, ze které si pak jednotlivé aplikace doinstalujeme.

Tato platforma, nebo chcete-li portable nabídka Start tvoří jakýsi spouštěcí panel pro instalované aplikace. Optimálním řešením je si na flash disk stáhnout platformu a aplikace a díky funkci autorun se při připojení disku do PC aplikace rovnou spustí.

Jednotlivé aplikace podle kategorií můžete hledat přímo na webu projektu a nebo můžete hledat přímo v aplikaci. Vybranou aplikaci pak stačí uložit na disk a spustit instalátor, nebo stáhnout přes platformu, která udělá vše za nás. Do seznamu aplikací se pak ty nové automaticky načítají.

Díky portableapps.com aplikacím budete mít své aplikace vždy u sebe na jakémkoliv počítači

Výhodou je stále se rozšiřující nabídka, která nabízí solidní základ pro všechny běžně využívané oblasti ať je to grafika, bezpečnost, organizace, nebo hry a zábava. Další výhodou je to, že se žádná z těchto aplikací neinstaluje do počítače, čímž nedochází k zaplňování systému a podobně.

Nevýhodou je samozřejmě omezené množství aplikací. Rozhodně zde nehledejme placené aplikace. Pokud by vám snad nabídka PortableApps nestačila, je zde ještě jedna varianta, která již však není zdarma a co se týče výsledného místa na disku, které portable aplikace zabírá, je toto řešení někde úplně jinde. Nicméně si můžete udělat portable verzi prakticky z jakékoliv aplikace, kterou si na počítači nainstalujete. Tím řešením je VMWare ThinApp a o tom si napíšeme někdy příště.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář