Android Wear 2.0: co se stalo se slíbenou aktualizací pro starší zařízení?

Sdílet:

Je to již více jak měsíc, co byl uveden tolik očekávaný nový systém Android Wear 2.0 pro nositelná zařízení. O novinkách v rámci tohoto nového systému jsme vás poměrně hojně informovali. Rovněž jsme vám přinesli informace o tom, která zařízení by měla aktualizaci obdržet. Jak se ale dalo očekávat, aktualizace má zpoždění a stále mnoho zařízení ji prozatím neobdržela.

Jak byl vlastně plán? Společnost Google slibovala ve spolupráci s dotčenými výrobci aktualizace na zařízení posílat v měsících únoru a březnu. Měli jsme informace, že chytrá zařízení by měla nový sytém obdržet nejpozději do 31. března. Již nyní je ale jisté, že se tak nestane. Nové informace říkají, že by měly aktualizace probíhat i v dubnu.

Vzhledem k tomu, že v případě Android Wear v podstatě odpadá proces přidávání funkcí a vzhledu což je standardní u ROM jednotlivých výrobců, zdá se, že za hlavní zdržení může Google i když ne samozřejmě zcela.

Vzhledem k tomu, že se Google snaží věnovat maximální péči svému brandu, tedy Nexusům a Pixelů, vše ostatní se odsouvá na druhou kolej.
[irp posts=”7856″ name=”Android Wear 2.0 byl oficiálně uveden”]

Očekávali bychom ale, že testování podporovaných zařízení bude probíhat současně s vývojem, resp. na něj bude navazovat. Pak by mohla starší zařízení update obdržet mnohem dříve, než téměř dva měsíce po představení. Je tak trochu s podivem, že například zařízení LG Watch Urbane a Huawei Watch byla zařízení, pro která byl k dispozici developer preview systém a údajně dokonce obdržela aktualizaci s finálním systémem, nicméně stále neobdržela aktualizaci.

Co nám zbývá? Pouze čekat a vyhlížet tolik očekávaný update, který posune chytré hodinky s velkým potenciálem, na tak trochu jiný level. To že to Googlu trvalo tak dlouho a v podstatě jsme zatím stále nic neviděli, snad po aktualizaci zapomeneme a převládne spokojenost s použitelným systémem.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář