Získejte perfektní synchronizaci telefonu s počítačem díky těmto nástrojům

Synchronizaci chytrého telefonu s počítačem je dnes poměrně hračka. Je mnoho All-in-one aplikací, které nám takové řešení zajistí. Mezi takové patří například AirDroid a jiné. My jsme se dnes ale rozhodli podívat se na poněkud sofistikovanější řešení, které nabízí velké možnosti a dalo by se říci, že je prakticky dokonalé a navíc elegantní. Předem ale musím říci, že je to řešení spíše pro hračičky a je potřeba si nastavením aplikaci trochu pohrát.

Představme si situaci, kdy trávíme dlouhé hodiny v kanceláři u počítače a telefon máme někde položený na stole, nebo v dokovací stanici. V tuto chvíli je naším primárním pracovním nástrojem počítač, nebo notebook. V takových chvílích bychom ocenili to, abychom telefon nemuseli brát do ruky a mohli jej ovládat přímo na našem PC. Není to žádná věda. Díky níže uvedeným nástrojům to bude opravdu hračka.

 

PushBullet

Jedná se o synchronizační nástroj, který kdysi začínal jako jednoduchý nástroj pro zasílání odkazů z webu a jiných poznámek z PC do mobilního telefon. Tento nástroj se časem hodně vyvinul a nyní je z něj robustní nástroj. Skrze Pushbullet můžeme párovat naše mobilní zařízení. Aplikaci je potřeba v prvotní fázi nakonfigurovat tak, aby nám posílala oznámení do počítače, můžeme nastavit oznámení pouze pro konkrétní aplikace. Pokud nám pak přijde notifikace na mobilní telefon, zobrazí se nám tato notifikace i na PC. Na PC je nutné ještě nainstalovat příslušné rozšíření.

 

Skrze Pushbullet můžeme posílat i SMS a prakticky cokoliv, co nás napadne, tedy odkazy, soubory atd. Jedná se o velmi povedený nástroj, díky kterému nám neunikne žádná důležitá notifikace na telefonu, pokud právě pracujeme na počítači. Bohužel některé funkce byly zpoplatněny a tak již zdarma nelze notifikaci potvrdit tak, aby na telefonu zmizela.

Pushbullet - SMS on PC and more
Pushbullet - SMS on PC and more

Kompletní odkazy ke stažení naleznete ZDE.

 

SyncThing

SyncThong je další skvělý nástroj, který ale nabízí poněkud jiný druh synchronizace na rozdíl od služby PushBullet. SyncThing nám přináší sofistikovaný druh synchronizace souborů mezi jednotlivými zařízeními. Není to tedy pouze nástroj pro přenos Telefon – PC, ale i pro počítače mezi sebou. Jeho nastavení se sice může jevit jako složitější, po chvíli se ale uživatel zorientuje. My si ukážeme základní nastavení na modelu synchronizace souborů mezi počítačem a telefonem.

Nejprve je nutné si stáhnou a nainstalovat mobilní aplikaci a aplikaci do počítače. SyncThing je k dispozici pro Android a pro širokou platformní základnu, Windows počínaje a FreeBSD konče. Odkazy na desktopové verze naleznete na stránkách projektu.

Syncthing
Syncthing
Developer: Syncthing Community
Price: Free

Konfigurace aplikací sice není úplně nejjednodušší, nicméně není ani extrémně složitá. V okně aplikace pro počítač je nutné nastavit sdílenou složku, která se bude nacházet v počítači a do které se budou ukládat synchronizované soubory z telefonu. Na telefonu rovněž vyčleníme složku, která bude synchronizována. Může jich samozřejmě být více.

Poté v telefonu přidáme vzdálené zařízení, v našem případě můj notebook Dell. V PC aplikaci přes horní záložku akce si zobrazíme ID pomocí položky “Zobrazit ID”. Objeví se okno s QR kódem, který si naskenujeme skrze mobilní aplikaci.

 

Zařízení si přidáme, pojmenujeme a je to. V telefonu musíme také ke každé složce přiřadit přístroj, který bude mít do složky přístup. Vše probíhá potvrzením žádosti v příslušné aplikaci, šifrování komunikace a přenos souborů je zabezpečeno skrze 256bitové AES.

Jakmile v mobilní aplikaci vše nastavíme, aby došlo k propojení, doporučuji v levém menu na konec provést restart, čímž se proces synchronizace nastartuje. V počítačové aplikaci pak můžeme vidět, jak synchronizace probíhá. Je důležité podotknout, že synchronizace pak probíhá obousměrně.

 

 

Pokud cokoliv přidáme do složky v PC, soubor se nahraje do telefonu a naopak. Výhodou je také to, že nejsme omezeni pouze na stejnou Wi-Fi síť, ale synchronizace funguje kdekoliv.

Pokud chceme, aby se data synchronizovala pouze přes Wi-Fi, není toto problém nastavit, anebo dokonce omezit přenos pouze na konkrétní síť.

SyncThing nás velmi potěšil. Pokud si pohrajeme s prvotním nastavení, funguje skvěle a stává se tak velkým pomocníkem při synchronizaci souborů mezi jednotlivými zařízeními. Navíc je zdarma, což se v dnešní době cení.

 

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář