Windows 10 “Cloud” – operační systém pro nová Surface zařízení

Sdílet:
Windows 10 s mobilním ARM procesorem

Již před nějakou dobu se objevila informace, že  bychon se brzy mohli dočkat ještě jedné verze operačního systému Windows 10. Udajný název by mohl být “Cloud”.  Jedná se o údajný operační systém pro nové Surfa zařízení? Na to se podíváme v níže…

Windows Mobile na tom nejsou nijak dobře a to asi většina z našich čtenářů ví. Microsoft z mobilního světa neutíká, avšak podle dřívějších prohlášení CEO společnosti se bude firma ubírat v rámci mobilního segmentu dále, avšak bude více inovativní a bude přinášet produkty, které budou něčím zajímavé a budou poskytovat za svoji cenu něco více než konkurence. Tak jako tomu je u celé Surface rodiny a všech zařízení.

Windows 10 Cloud
Windows 10 Cloud
Windows 10 Cloud
Windows 10 Cloud

Na webu Windows Blog Italia se dnes objevili snímky obrazovek, kde je umístěn plnohodnotný OS Windows 10. Ve skutečnosti se ale podle kolegů jedná o údajnou “cloud” verzi operačního systému pro novou kategorii zařízení.

My v redakci vám neposkytneme odkaz k instalaci. Přeci jen se jedná o Alfa verzi operačního systému a stejně byl odkaz ihned po uniku stažen a již by nebylo možné tuto ranou verzi použít.

Také se spekuluje o tom že verze cloud by mohla konkurovat chromebookům, kdy by na levnějších zařízeních běžel operační systém uzpůsoben pouze pro běh moderních aplikací z Windows Store.

Nová verze je tedy již ve fázi vývoje, avšak nevíme prozatím co s ní má Microsoft v plánu. Pokud se něco změní a my doufáme věříme že ano, budeme vás určitě informovat.

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář