WhatsApp zřejmě bude umět odvolat odeslané zprávy a sdílet polohu v reálném čase

Sdílet:

Představte si, že omylem odešlete zprávu u které vám vzápětí zatrne a řeknete si, kéž bych ji byl neodeslal. Ano, takové situace se stávají a mnohdy jsou velmi nepříjemné. Standardně nemáme možnost zprávy vzít zpět, jednou byly odeslány a hotovo. Sice takovou vymoženost nabízí emailové řešení exchange od Microsoftu, kde lze odvolat odeslanou zprávu v rámci firmy, nicméně je to možné pouze tehdy, že si zprávu protistrana již nepřečetla.

Podobnou funkci by již brzy mohla přinést služba WhatsApp, které je zřejmě v současné době nejoblíbenější komunikační službou vůbec. Nejedná se sice o nic nového, podobné funkce nabízí již například Telegram a další. Odvolání zpráv bude podmíněno tím, že si ji druhá strana ještě nepřečetla. Pokud si zprávu přečte, nebude odvolání možné.

 


Další novinkou by mohlo sledování polohy uživatele v reálném čase v anglické verzi nese funkce označení „Live location“ a byla by součástí skupinových chatů. Tyto funkce by byly samozřejmě volitelné a bylo by je možné deaktivovat, pokud by jich uživatel nechtěl využívat.

[irp]

 

Facebook, který službu WhatsApp vlastní prozatím nepotvrdil přidání těchto funkcí, nicméně zprávy pocházejí od důvěryhodného zdroje @WABetainfo, který již v minulosti predikoval několi funkcí, které byly poté nasazeny do „ostrého“ provozu.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář