WhatsApp vypouští dvoufázové ověření mezi všechny uživatele

Sdílet:

Jak jsme vás nedávno informovali, WhatsApp v rámci beta verze své aplikace, testovala přidání další vrstvy zabezpečení přístupu k chatům skrze dvoufázové ověření. Beta testování bylo nyní ukončeno a tato novinka je nyní uvolňována mezi všechny uživatele.

Pro ty, kteří neví, o co se přesně jedná, vysvětlíme. Do aplikace WhatsApp máme nyní přístup skrze ověření našeho telefonního čísla. Při nové instalaci aplikace do telefonu jsme požádáni o vložení mobilního telefonního čísla zařízení, do kterého chceme aplikaci nainstalovat. Po obdržení SMS a zadání šestimístného kódu dojde k aktivaci aplikace. Aby byla aktivace aplikace ještě bezpečnější, nově bude k dispozici dvoufázové ověření, které přidává nutnost zadat další šestimístný kód, který si zvolíme sami a který budeme zadávat pokaždé, když budeme aplikaci instalovat. Pokud budeme mít aplikaci nainstalovanou a aktivovanou a budeme mít zapnuté dvoufázové ověření, aplikace nás bude nutit každých sedm dní tento kód preventivně zadávat. To proto, abychom náš kód nezapomněli a drželi jej tak stále v hlavě.

WhatsApp bude s dvoufázovým ověření bezpečnější

 

Zapnutí dvoufázového ověření je volitelné. Pokud jej nebudeme chtít mít aktivní, nemusíme, nicméně silně doporučujeme tuto metodu zabezpečení zapnout z důvodu lepší ochrany vašich konverzací a soukromí. Dvoufázové ověření zapneme tak, že tapneme na tři tečky v pravém horním rohu, v menu vybereme Nastavení, dále Účet a zde vybereme položku Dvoufázové ověření. Nyní si budeme muset zvolit šestimístný číselný kód a zadat emailovou adresu pro případ, že bychom kód zapomněli a potřebovali zabezpečení zresetovat.

Kdykoliv pak budeme moct funkci vypnout, nebo změnit nastavený kód. Tato funkce bude k dispozici pro všechny mobilní platformy, tedy pro Android, iOS a Windows Mobile.

 

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář