Co vše můžeme očekávat od nového iPhonu 8? (Spekulace)

Sdílet:

Letošní rok by měl být pro příznivce jablečných telefonů velkým svátkem. Apple slaví 10-ti leté výročí jeho veleúspěšného zařízení a zcela určitě bude chtít, aby bylo letos obzvlášť výjimečné. Co můžeme určitě očekávat je to, že se zřejmě bude jednat o zatím nejdražší iPhone všech dob. Abychom ale nechodili kolem horké kaše, řekněme si, co víme a co od nového iPhonu můžeme očekávat.

Tři modely

Letos bychom se mohli dočkat třech modelů, jak jsme vás již informovali. Stejně jako v loňském roce, kdy Apple představil model SE, iPhone 7 a iPhone 7 PLus, i letos bychom se mohli dočkat tří modelů. Z toho jeden z nich by měl mít high-endové specifikace. Ten by měl také nést kódové označení Ferrari.

OLED displeje

Spekuluje se, že nové iPhony by měly přinést OLED displeje. Původně se mluvilo pouze o high-end modelu, nyní prosakují další spekulace o tom, že by Apple měl kompletně upustit od LCD technologie a kompletně přejít na OLED panely. Ty by měly přinést mnohem jasnější a přirozenější zobrazení a vyšší úsporu energie.

 

Zakřivený a elastický displej

iPhone 8 by mohl být první z rodu iPhonů, který by mohl přinést zakřivený dislej, který by měl pokrýt celou přední plochu. V sobě by měl mít integrováno touch ID tlačítko, kameru a senzory. Apple si v loňském roce rovněž nechal patentovat pružný displej, který by měl být tvořen elastomerovou vrstvou. Veškeré senzory dotyku, teploty, síly tlaku a další by měly být integrovány přímo v displeji a tudíž by budoucí iPhony mohly být kompletně bez rámečků. Je zcela možné, že se Apple rozhodne tento patent použít již pro iPhone 8.

Nová barevná provedení

Japonský blog, který predikoval absenci klasického konektoru pro sluchátka říká, že by letos mělo dojít i na barvy. Kromě klasických barev jako černá, stříbrná, nebo růžově zlatá, by mohla přibýt i sytě červená. Že by pro model Ferrari?

 
Nové trendy v nabíjení

Nový iPhone by měl přinést rychlé nabíjení tak, jako to má již mnoho modelů s Androidem. Ty je možné nabít za pouhých 90 minut. Rychlé nabíjení by však neměla být jediná novinka. Spekuluje se, že Apple pracuje i na bezdrátovém nabíjení, nicméně zatím je nepravděpodobné, že by letošní model bezdrátové nabíjení měl obdržet. Na rozdíl od Android telefonů, Apple chce přinést zcela jiný koncept nabíjení. Telefon by totiž nebylo nutné mít položený přímo na nabíjecí podložce, ale stačilo by ho mít v dostatečné blízkosti a bezdrátové nabíjení by tak probíhalo vzduchem.

Celoskleněný iPhone?

Možná lehce přitažené za uši, ale ne tak zcela nemožné. Mluví se o tom, že by Apple mohl alespoň jeden z modelů vyrobit celý ze skla, nebo kombinace kovu a skla, jako tomu bylo u modelu iPhone 4.

Rozšířená realita

V loňském roce prožila rozšířená realita díky hře Pokémon GO obrovský boom. Spekuluje se o tom, že by letošní model resp. jeho fotoaparát měl být vybaven podporou rozšířené reality. Fotoaparát by tak byl schopen například podle značek, či názvů ulice ihned určit polohu uživatele, mohl by na displej ihned zobrazit mnoho zajímavých informací k danému místu atd.

Tohle vše jsou spekulace a informace k tomu, jak by letošní nový iPhone 8 mohl vypadat a co vše by mohl přinést. Do uvedení zbývá ještě dlouhý čas a tím pádem nás čeká ještě mnoho změn, spekulací a překvapení. Bude vzrušující tyto informace sledovat. My vás budeme určitě informovat o všem, co se kolem nového iPhonu bude odehrávat.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář