Na veřejnost unikl nástroj, kterým je FBI schopna prolomit iPhone

Sdílet:

Společnost Apple si zakládá na tom, že systém, který se nachází v jejích zařízeních je z hlediska bezpečnosti, na vysoké úrovni. Loni dokonce musela čelit nátlaku, který vyvíjela americká vláda. Ta nutila společnost Apple, aby umožnila FBI přístup do uzamčeného iPhonu v případě, že k tomu bude důvod. I přes veškerý nátlak Apple tento tlak ustála a její systém tak zůstal nedotčen.

Vzhledem k tomu, že FBI touto cestou neuspěla, rozhodla se nechat si vyvinout crackovací nástroj třetí stranou. Tou je společnost Cellebrite. Ta se zabývá vývojem forenzních nástrojů a technologií. Nyní vyšly najevo informace, které poukazují na nedávný útok právě na servery společnosti Cellebrite. Díky tomuto útoku byl nástroj pro prolomení Apple zařízení ukraden.

Společnost Cellebrite sice tvrdí, že nebyl zcizen zdrojový kód, který by mohl posloužit k replikování nástroje, nicméně už to, že k tomuto incidentu došlo je přinejmenším znepokojující.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář