Twitter přijímá nová bezpečnostní opatření, která by měla zabránit zneužívání a obtěžování

Sdílet:

Společnost Twitter se rozhodla razantně vykročit proti kriminalitě, zneužívání a obtěžování na této sociální síti. Opatření by měla zajistit ochranu uživatelům, kteří mohou být skrze sociální síť šikanováni a spojováni s tweety, které by je mohly poškodit. Rovněž budou mít smůlu uživatelé, kteří i přes permanentní blokaci, znovu zakládají další účty za účelem poškozovat ostatní, nebo šířit obsah, který je v rozporu s pravidly sítě.

Twitter  včera uvedl tři zásadní změny, které by měly udělat jeho síť bezpečnější.

 

Odepření možnosti založit opakovaně účet osobě, která byla zablokována

Je zaváděna důsledná kontrola a identifikace osob, které se budou pokoušet opakovaně založit nový účet v případě, že budou zablokováni z důvodu porušení pravidel. Restrikce budou tvrdě uplatňována především na ty uživatele, kteří se dopustí zneužívání a obtěžování jiných uživatelů.

 


 

Zavedení bezpečnějších výsledků vyhledávání

Pokud se na síti Twitter pohybujete, jistě víte, že je zde k dispozici obsah, který může být nebezpečný především pro mladistvé. Twitter se chce zaměřit na odstranění z výsledků vyhledávání takového obsahu, který bude pocházet z blokovaných účtů a z účtů označených pro nevhodný obsah. Pokud budeme chtít podobný obsah vyhledat, skrze hledání budeme mít smůlu. Jediný způsob tak bude pouze získat na tweet přímý odkaz.

[irp]
Zaměření na relevantní odpovědi pod tweety

Společnost se dále chce zaměřit na kvalitní a relevantní odpovědi pod jednotlivými tweety. Nově bude mít uživatel možnost zobrazit, nebo naopak potlačit počet zobrazených odpovědí a zobrazit si tak pouze ty nejrelevantnější.

 

Všechny výše uvedené změny má v plánu Twitter uvádět v praxi v následujících týdnech. Některé budeme mít možnost vidět již brzy. Některé změny budou viditelné, některé naopak budou v podobě preventivních kroků k zajištění většího bezpečí na druhé nejpopulárnější sociální síti na světě.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář