TIP: Jak elegantně zkopírovat URL adresu v mobilním prohlížeči Chrome

Sdílet:

Mobilní internetový prohlížeč Google Chrome v sobě ukrývá funkci pro snadnější kopírování URL adresy webové stránky. Marně bychom tuto funkci hledali v nastavení, je šikovně utajena, nicméně funguje daleko lépe, než klasické kopírování textového řetězce v adresním řádku.

Pokud chceme URL v prohlížeči kopírovat, máme na výběr buď tapnout prstem do adresního řádku, počkat, až se vyvolá nabídka a následně textový řetězec zkopírovat. To je poměrně zdlouhavý způsob. Chrome nabízí mnohem lepší způsob, jak URL zkopírovat, jen je tato funkce skryta. Jak na to? V okně aplikace tapneme na tři tečky v pravém horním řádku. V nabídce tapneme na “i” v kroužku a následně dlouze tiskneme prst na adrese, která se nám zobrazí. To  je vše, nyní máme adresu pohodlně zkopírovanou. Tu pak můžeme libovolně kopírovat skrze schránku.
 

 

Samozřejmě pokud chceme danou webovou stránku sdílet, stačí přes nabídku vybrat položku “Sdílet” a poté vybrat příslušnou službu, nicméně tato funkce, kterou jsme si ukázali, dobře poslouží tehdy, pokud chceme vyloženě zkopírovat pouze URL adresu.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář