Tento doplněk pro Chrome zabrání automatickému přehrávání videí na Facebooku

Sdílet:

Automaticky spouštěná videa na Facebooku je fajn způsob, jak si prohlédnou obsah videa aniž bychom si video museli pustit. Výhodou je také to, že si video můžeme pustit bez zvuku. Nedávno ale Facebook oznámil, že plánuje přehrávat videa automaticky i se zvukem. Upřímně nejsme si jisti, že tohle zrovna bude ta nejlepší vychytávka, obzvlášť když budeme někde na veřejnosti a najednou nám z telefonu začne řvát video. Tato funkce je plánovaná prozatím pouze pro mobilní zařízení.

Pokud chceme potlačit automatické přehrávání videí na Facebooku při prohlížení na stolním počítači, nebo notebooku, je zde možnost. Stačí si nainstalovat doplněk Disable HTML5 Autoplay pro prohlížeč Chrome, který obstará vše za nás. Rozšíření videa neblokuje. V přehledu příspěvků je uvidíme, ale bude zablokováno jejich automatické spouštění. Doplněk se nespecializuje pouze na Facebook, ale umí blokovat jakákoliv HTML 5 videa na jakékoliv stránce. Pokud tedy chodíte i na jiné stránky, kde je automatické přehrávání videí používáno, doplněk bude účinný i tam.

Rozšíření lze i konfigurovat. Můžeme si vytvářet tzv. whitelisty a blacklisty, skrze které buď stránky povolíme, nebo naopak necháme blokované. Doplněk tedy funguje na podobném principu, jako například AdBlock. Pokud vás toto rozšíření zajímá, můžete si jej stáhnout v obchodě Chrome.

Disable HTML5 Autoplay
Disable HTML5 Autoplay
Developer: Eloston
Price: Free
 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář