Stories, neboli příběhy by mohly být brzy součástí WhatsApp

Sdílet:

Stories, které původně pocházejí z aplikace Snapchat jsou prakticky všude. Jako první zavítaly do Instagramu, poté do Facebook Messengeru a nyní by měly být brzy součástí Whatsapp. Jak je vidět, Facebook se snaží těžit z úspěchu této funkce a snaží se ji přidat do všech svých služeb.

Podle twitterového účtu WABetaInfo, který se zaměřuje na novinky kolem WhatsApp, jsou stories součástí testovací betaverze aplikace. Nová funkce se objevila v poslední beta verzi pro iOS.

Smyslem stories je nasdílení fotky, či krátkého videa doplněných o různé efekty, samolepky či jiné malůvky. Smyslem tohoto krátkého příběhu je dát ostatním vědět, co zrovna děláme, kde jsme atd. Tento příběh pak má omezené trvání, obvykle pouze po dobu 24 hodin, poté automaticky zmizí. Nejedná se tedy o klasický post, který nám zůstane napořád.

 


Úplně si nejsme jisti, zdali zrovna v rámci aplikace Whatsapp mají stories ten správný efekt. Přeci jen se nejedná o typicky sociálně založenou službu jako Instagram, či Messenger. Dosah příspěvků tak bude přímo úměrný počtu našich kontaktů.

Prozatím není jasné, zdali budou příběhy součástí Whatsapp. Facebook prozatím testuje a my se necháme překvapit.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář