Spotify aplikace – rychlé a automatické spuštění hudby? Není problém [NÁVOD]

Sdílet:
Spotify

Aplikace Spotify a její podpora je již od dob vydání velmi špatná. Minulý rok to vypadalo dokonce tak, že aplikace bude úplně odstraněna z Windows Store. Nejenže je aplikace pozadu v mnoha směrech oproti konkurenčním platformám, ale také je pomalá a nekonzistentní s OS Windows 10 Mobile.

Víme jak celý proces spuštění zrychlit a také nastavit automatické přehrávaní hudby.

Na začátek si řekněme, že samozřejmě každá aplikace se po  uložení dat mírně zpomalí, ale pokud máte čekat 20 sekund na spuštění přehrávání hudby, je to velmi otravné. Nyní jsem měl na měsíc zapnutý zdarma Groove Music Pass. Musím říci, že v mnoho ohledech spatřuji výhody právě u Groove Music Pass. Pokud budu jmenovat, tak se jedná o vzhled aplikace, rychlost a uzpůsobení s OS. Nevýhodou poté je kvalita streamu hudby, která je mnohem v horší kvalitě než u konkurenční Spotify.

Spotify nabízí vysokou kvalitu streamované hudby a bohužel v tomto ohledu je právě Spotify lepší. Na počítači je aplikace s hezčím designem a vše podtrhuje cena. Ta v rodinném tarifu činní 40 korun a pro jednotlivce 165 Kč. To není vůbec špatné. Groove Music stojí 250 korun měsíčně a má mnohem omezenější hudební databázi.

Spotify na Lumia 930
Spotify na Lumia 930

Aplikace Spotify pod Windows Mobile nabíhá až 8 sekund. Poté následuje ukládání hudby a při 6 GB uložené hudby v zařízení narážíme na problém se spuštěním. Aplikace pak dokáže startovat klidně i půl minuty.

Máme řešení

Proč si ukládat veškerou hudbu? Stačí si vytvořit nový playlist a do něj přidat oblíbenou hudbu na daný měsíc. Poté tento playlist připneme na obrazovku Start a aplikaci Spotify zavřeme na pozadí.

Následně si zkuste aplikaci přes právě tuto dlaždici spustit. Nám začala hrát hudba již při načítání po 2 sekundách od jejího spuštění. To je mnohem lepší.

Výhody:

  • uvolnění místa v telefonu
  • rychlejší start
  • rozdělení skladeb do Playlistů
  • automatické přehrávání

Myslíme si, že se jedná o skvělé řešení problému. O této „vychytávce“ si mohou uživatelé konkurenčních platforem nechat jen zdát. U OS Android je nutno přes widget dostat se do aplikace a spustit ručně hudbu. U iOS je to bohužel také nutné, nebo po připojení sluchátek nastává možnost spustit skladby ze zamykací obrazovky.

Co si o tom myslíte vy? Využijete tento návod? Dejte nám vědět.

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář