Otravují vás politické příspěvky na Facebooku? Zakažte je pomocí těchto doplňků.

Sdílet:

Pokud používáte sociální síť Facebook, možná vás již unavují nesčetné politické příspěvky nejen od vašich přátel. V tomto článku vám přinášíme návod, jak pomocí pluginů pro prohlížeč jejich zobrazení v přehledu příspěvků potlačit.

Politika je jedním z hlavních témat na sociálních sítích. Lidé často a rádi vášnivě debatují a poukazují na to, co je v české i světové politice špatně. Bohužel v poslední době vidíme politicky laděné příspěvky stále častěji a co si budeme povídat, obvykle to není zrovna to, za čím na Facebook chodíme. Bohužel se ale často množstvím těchto těchto “postů” musíme nejprve prokousat, abychom viděli na Facebooku to, co hledáme.

Máme pro vás tip na dva zajímavé pluginy pro váš webový prohlížeč, které dokáží příspěvky filtrovat.

Remove All Politics From Facebook

Plugin pro prohlížeč Chrome je jedním z nich. Tento doplněk je ke stažení v obchodě pro Chrome. Stačí si jej nainstalovat do prohlížeče. Doplněk bohužel nemá příliš mnoho možností jak jej nastavit a je tak nutné spoléhat se na jeho filtrační schopnosti. Ocení jej spíše ti z vás, kteří nechtějí vidět příspěvky týkající se světové politiky, protože používá hlavně filtry obsahující světové politické osobnosti a další klíčová slova.

 

U doplňku stačí pouze nastavit posuvník na “ON” a vše by měl provádět sám na pozadí.

 

Social Fixer

Tento doplněk toho již umí mnohem více a je také již poměrně rozsáhle konfigurovatelný, což nemusejí ocenit ti z vás, kteří mají rádi jednoduchou konfiguraci na jeden klik. Pokud si ale s doplňkem pohrajeme, nabídne nám poměrně pokročilé možnosti co vše z našeho přehledu příspěvků na Facebooku odfiltrovat.

Jakmile Social Fixer začne pracovat, uvidíme na zdi šedý proužek, který nás bude informovat o tom, že tento příspěvek byl schován na základě určitého filtru. Poklepáním na šedý proužek je možné příspěvek zobrazit.

Social Fixer nepotlačuje pouze politicky laděné příspěvky, ale poradí si i se skrýváním reklamních příspěvků a s dalšími prvky, která nám Facebook pravidelně servíruje a díky kterým pak zaniká obsah, který bychom rádi viděli. Doplněk Social Fixer jsme si vzali poněkud více pod drobnohled a budeme o něm psát v budoucnu více podrobněji v samostatném článku.

Výhodou doplňku Social Fixer je také to, že není omezen pouze pro Chrome, ale je k dispozici i pro prohlížeče Firefox, Safari, Operu, Tampermonkey a Greasemonkey. Brzy by měl být doplněk k dispozici i pro Microsfot Edge. Stáhnout jej můžete na webových stránkách vývojáře.

Social Fixer for Facebook
Social Fixer for Facebook

Zaujaly vás výše uvedené doplňky? Splňují vaše očekávání? Neváhejte se s nám podělit o vaše zkušenosti a dojmy.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář