Mapy Google získávají rychlý přístup k informacím o dopravě a místech v reálném čase

Sdílet:

Google vypustil zajímavou aktualizaci ve své mobilní aplikaci Mapy. Novinka přináší rychlý přístup ze spodní lišty k informacím o dopravě a místech v reálném čase.

Ve spodní části aplikace je umístěna lišta, která obsahuje tři ikony: Místa, Provoz a MHD. Tyto informace se nyní nacházejí v levém menu. Přístup k často využívaným funkcím tak aktuálně není tak flexibilní, jak bychom někdy potřebovali. Často se totiž stává, že jsme na cestách a rychlost získání informací v reálném čase je rozhodující. Google se rozhodl servírovat tyto informace jak nejrychleji to jen lze.

Mapy Google

Pokud tapneme na jakoukoliv ikonu, vyjede nám nabídka s dalšími informacemi. Pokud tapneme na kartu míst, ihned se nám zobrazí doporučená míst v okolí. Budeme si moct vybrat restaurace, kavárny a další. Rovněž budeme v obraze, kde se nachází nejbližší pošta či bankomat. Vše bude doplněno o fotografie nabízených míst pro lepší ilustraci.

Nové funkce v aplikaci Mapy Google

Karta s provozem nám ihned zobrazí, jak hustý je v našem okolí provoz, nebo zdali se někde poblíž nenachází nějaká dopravní nehoda. Pokud máme v Google mapách zadaná místa jako domov, či práce, ihned budeme v obraze, jakou nejlepší trasu vybrat a jak dlouho nám jízda do oblíbených míst bude trvat.

 
 

 
Karta MHD nám ihned zobrazí nejbližší dopravní možnosti a linky do oblíbených destinací se zobrazením nejbližších stanic včetně jízdních řádů.

Aktualizace je nyní vypouštěna a to globálně pro uživatele se systémem Android, takže bychom tuto novinku měli mít brzy ve svém mobilním telefonu. Pro zařízení s iOS by měla aktualizace přijít během několika týdnů.

 

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář