iPhone 8: vyšší kapacita baterie a nižší nároky na energii

Sdílet:

Nový iPhone 8, nebo také možná iPhone X by se mohl pochlubit mnohem vyšší kapacitou baterie, než ten aktuální. Stávající model, iPhone 7, disponuje baterií s kapacitou 1 960 mAh. Vyšší kapacita baterie by přitom neměla mít vliv na rozměry telefonu. Ty by měly být v podstatě zachovány, tedy hodně podobné aktuální sedmičce.

Podle analytika Ming-Chi Kuoa z KGI Securities je pravděpodobné, že nový iPhone by měl získat baterii s kapacitou 2 700 mAh. Tedy téměř shodnou kapacitu, kterou má nyní větší model iPhone 7 Plus. Ten je vybaven baterií s kapacitou 2 900 mAh.

Co je ovšem potěšující informace, větší kapacita by u nového modelu neměla mít vliv na jeho velikost. Ta by v odstatě měla být podobná. Počítá se, že nový iPhone by měl přijít s úhlopříčkou displeje 4,7 palců. Vzhledem k použití OLED technologie, kde černé pixely, na rozdíl od LCD panelů, nesvítí by tak zároveň došlo k výrazné úspoře energie, která by měla být mnohem efektivnější, než u stávajícího modelu 7 Plus.

Pokud k tomu všemu ještě přidáme plánovaný tmavý režim, který Apple plánuje implementovat do svého systému, budou na tom budoucí iPhony se spotřebou energie velmi dobře.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář