iPhone 8: vyšší kapacita baterie a nižší nároky na energii

Nový iPhone 8, nebo také možná iPhone X by se mohl pochlubit mnohem vyšší kapacitou baterie, než ten aktuální. Stávající model, iPhone 7, disponuje baterií s kapacitou 1 960 mAh. Vyšší kapacita baterie by přitom neměla mít vliv na rozměry telefonu. Ty by měly být v podstatě zachovány, tedy hodně podobné aktuální sedmičce.

Podle analytika Ming-Chi Kuoa z KGI Securities je pravděpodobné, že nový iPhone by měl získat baterii s kapacitou 2 700 mAh. Tedy téměř shodnou kapacitu, kterou má nyní větší model iPhone 7 Plus. Ten je vybaven baterií s kapacitou 2 900 mAh.

Co je ovšem potěšující informace, větší kapacita by u nového modelu neměla mít vliv na jeho velikost. Ta by v odstatě měla být podobná. Počítá se, že nový iPhone by měl přijít s úhlopříčkou displeje 4,7 palců. Vzhledem k použití OLED technologie, kde černé pixely, na rozdíl od LCD panelů, nesvítí by tak zároveň došlo k výrazné úspoře energie, která by měla být mnohem efektivnější, než u stávajícího modelu 7 Plus.

Pokud k tomu všemu ještě přidáme plánovaný tmavý režim, který Apple plánuje implementovat do svého systému, budou na tom budoucí iPhony se spotřebou energie velmi dobře.

 

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger … Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ….. šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář