HP Spectre x360 – elegantní pomocník [Recenze]

Sdílet:
hp
Od společnosti Microsoft nám byl do redakce poskytnut notebook HP Spectre x360. V dnešním článku si jej podrobně rozebereme a zaměříme se na jeho detaily.

Už na první pohled je vidět, že HP Spectre x360 je opravdu vymazlený kousek. Design u tohoto modelu je velmi povedený. Přední stranu zdobí logo Hewlett – Packard. Logo HP zde není použito tak jak jej známe ve zkratce, ale je rozepsané a na uživatele tak působí více elegantním dojmem. Konstrukce je velmi tenká, celohliníková a zúžena směrem k uživateli.  Tloušťka notebooku je tedy pouhých 15,4 mm.

Obsah balení

I balení samotné je velmi elegantní. Součástí balení je samozřejmě samotné zařízení s napájecím kabelem. Další věcí kterou nalezneme v balení je speciální neoprenové pouzdro, které ochrání notebook před zbytečnými škrábanci. Pouzdro je samo o sobě velmi lehké a pevné.

Klávesnice

Klávesnice je vybavena podsvícením, které se ručně ovládá pomocí klávesy F5. Jak si můžete všimnout na obrázku, je velmi prostorná a pohodlná. Za samotnou klávesnicí je nezvykle velký touchpad. Ten je velmi dobře ovladatelný a nijak nepřekáží ani při psaní díky funkci která dokáže ignorovat dotyky zápěstí.

Display

Jak již z názvu vyplývá, je možné display otočit o 360° a z notebooku tak udělat tablet. Klávesnice se v této chvíli stane zcela nefunkční a vše se ovládá pouze dotykem.

[irp]

Díky této funkci si můžeme notebook nastavit tak, jak jen potřebujeme. Displej je 13″ a má poměrně velké rámečky. To je ale u konvertibilních zařízení zcela běžné. Displej oproti ostatním zařízením poskytuje větší jas a také velmi dobrý kontrast barev.

 

Baterie

LI-POL baterie má kapacitu 54,4 Wh a její výdrž baterie je opravdu excelentní! Pře běžné kancelářské práci vydrží notebook až 10 hodin bez nabíjení.

Pravá strana notebooku obsahuje dvě USB 3.0, jack 3,5 mm, Mini DysplayPort, HDMI pro připojení k televizi či monitoru, tlačítko Windows a regulaci hlasitosti.

[irp]

Levá strana obsahuje výdech chlazení a místo pro zapojení napájecího konektoru ke kterému je připojena dioda indikující stav baterie. Dále se ze nachází tlačítko pro zapnutí notebooku a jeden port USB 3.0.

Technické parametry

  • Konstrukce: konvertibilní, 325 × 218 × 15,4 mm, 1, 51 Kg
  • Displej: dotykový, TFT IPS, 13,3″ (1 920 × 1 080 px)
  • Paměť: disk SSD – 256 GB, RAM 8GB, paměťové karty: microSDXC
  • Operační paměť: Windows 10 Home
  • Procesor: Intel Core i5 6200U (2×2,3 GHz)

Závěrem bych chtěla poděkovat společnosti Microsoft za vypůjčení tohoto zařízení. S notebookem HP Spectre x360 se budu loučit velmi nerada, byl mi skvělým pomocníkem. Notebook lze pořídit za cenu 30 000 Kč, která je naprosto odpovídající jeho výkonům a kvalitnímu zpracování.

 
Sdílet:
Barbora Kšírová

Barbora Kšírová

Studuji a zajímám se o IT. Ráda sportuji, fotím a chodím do přírody.

Nový komentář