Gmail a Google Chrome brzy nepoběží na dosluhujících OS Windows XP a Windows Vista

Sdílet:

Dnes se k nám do redakce dostala smutná zpráva, která však není žádným překvapením a museli jsme ji očekávat. Podíváme se na to, proč se Google rozhodl ukončit podporu Gmailu a aplikace Google Chrome pro starší verze operačního systému Windows.

Díky nové aktualizaci, která dorazí za nějakou dobu bude ukončena podpora pro právě tyto dvě verze operačního systému a bohužel budeme nuceni užívat základní HTML stránky a rozložení.

Oficiální prohlášení Google nás varuje: EN verze…
„Aby bylo možné nadále zefektivňovat naše úsilí, přestaneme podporovat API Google+ Hangouts, která umožňuje vývojářům vyvíjet aplikace pro starší verzi Hangouts. Toto rozhraní původně sloužilo pro účely komunikace v rámci sociální sítě Google+ pro běžné uživatele. Nyní se budeme zaměřovat na podnikové využití. Chápeme, že tento krok bude mít dopad investice vývojářů do této platformy. Pečlivě jsme tuto změnu zvážili a věříme, že tyto změny poskytnou přinést ještě lepší uživatelský zážitek z video hovorů v rámci služby Hangouts.“
Volně přeloženo:

Od 8.2. 2017 budeme v horní části zobrazovat oznámení s výzvou k aktualizování prohlížeče Chrome na novější verzi a to z verze 53 na 55, která obsahuje několik bezpečnostních záplat a vylepšení.

Jak již bylo oznámeno v Listopadu 2015 uživatelé operačních systémů Windows XP a Windows Vista se již aktualizace zřejmě nedočkají protože verze 49 pro Gmail klienta byla pro tyto verze OS poslední. Doporučujeme vám přejít na lepší a bezpečnější verzi operačního systému.

Systém Windows XP představuje v současné době stále velikou část celkové uživatelské základny Windows. I my v redakci bychom vám ale rozhodně doporučili přejít na novější verzi systému Windows a to minimálně na verzi Windows 7, která splňuje potřebné bezpečnostní standardy a další.

 

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář