Facebook představuje funkci, která nám pomůže objevovit nové přátele

Sdílet:

Facebook přichází s další novinkou, která by nám měla pomoci objevovat nové zajímavé lidi v rámci této sociální sítě a navázat s nimi přátelství. Jedná se o podobnou funkci, kterou nabízejí například sociální sítě LinkedIn, nebo Twitter.

Doposavad nám Facebook nabízel uživatele, kteří měli spojitost s našimi přáteli, tedy nabízí nám přátele našich přátel o kterých si myslí, že bychom se s nimi chtěli spojit, nebo je mohli znát. Nově nám bude nabízet lidi, se kterými budeme mít společné zájmy, se kterými budeme členy určité skupiny, budeme pocházet ze stejného města, nebo budeme například kolegové ze stejné firmy.

Tato funkce bude přístupná v menu, kde se nacházejí další položky jako Aplikace, Skupiny, Přátelé v okolí a další. Pokud budeme chtít objevovat další lidi, zobrazí se nám stránka, na které můžeme vyplnit krátké BIO. Pokud nás lidé budou chtít lépe poznat, budou mít možnost navštívit náš profil.

Facebook Discover People

Návrhy přátel se pak budou objevovat na úvodní stránce, kde budou přehledy skupin, které nás budou pojit s ostatními. Na základě navoleného výběru nám Facebook nabídne přehled profilů ostatních lidí, se kterými se budeme moct spojit. Tato funkce by rovněž měla být součástí již fungujícího přehledu „Lidé, které možná znáte“, které nám Facebook nabízí právě na základě přátelství s ostatními.

[irp posts=“3207″ name=“Facebook tipy: jak správně nastavit soukromí na svém profilu?“]

Samozřejmě mnoho z nás si položí otázku, zdali se Facebook neposouvá opět dál v tendenci odkrývat soukromí lidí a nabízet nás tak na odiv ostatním. Vše máme ve svých rukou a bude pouze na každém uživateli, jak moc odhalí své soukromí na svém profilu. Facebook tvrdí, že rozhodně nebude zveřejňovat data na základě naší aktuální polohy. Pokud v profilu uvedeme město, ve kterém žijeme, Facebook tuto polohu použije. Bude pouze na nás, zdali tuto položku zvolíme jako veřejnou.

Zásadním pravidlem je: čím více informací o sobě na svém profilu zveřejníme, tím lépe budeme na Facebooku vyhledatelní.

Facebook tuto funkci nyní postupně uvolňuje mezi všechny uživatele, takže je možná čas udělat revizi svého profilu a skrýt vše, co nechceme, aby o nás ostatní věděli.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář