Bezdrátové nabíjení iPhonu 8? Nejspíš pouze za příplatek

Sdílet:

O tom, že nadcházející model iPhone 8 bude již disponovat vestavěnou podporou bezdrátového nabíjení, jsme psali. To, co je již delší čas součástí mnoha lepších telefonů s Androidem, bude nyní dostupné i pro jablečné telefony.

Otázkou ale je, zdali bude příslušenství k dispozici přímo v balení s telefonem. Odpověď zní, že nejspíš nikoliv. Apple se, jak se zdá, rozhodl jít cestou, chceš-li bezdrátově nabíjet, kup si příslušenství extra a tím pádem za nemalé peníze, jak u originálního příslušenství u toho výrobce bývá zvykem.

Bezdrátové nabíjecí zařízení by pro Apple měla vyrábět čínská společnost Luxshare, která již pro Apple dodávala součásti pro nabíjecí adaptér Apple Watch.

Další novinkou, kterou jsme se dozvěděli je to, že součástí balení nového iPhonu 8 již nebude ani redukce z Lightning kabelu na 3,5mm audio jack konektor, který byl součástí balení u iPhonu 7. Zákazníci si tak budou muset připlatit nemalé peníze v případě pořizování těchto doplňků. Zatím nemáme informace o cenách příslušenství.

[irp posts=”7791″ name=”Recenze iPhone 7 Plus: jak androiďák jablko okusil”]  

 

Bezdrátově si můžete nabíjet i svůj starší iPhone

Pokud vlastníme starší model iPhonu, nemusíme mít pocit, že byste měli být, co se bezdrátového nabíjení, nějak pozadu. Starší modely sice nemají integrovanou podporu, nicméně je lze nabíjet bezdrátově také. Stačí si zakoupit řešení třetích stran.

Jedním takovým je například iQi Mobile.Jedná se o přijímač, který má tloušťku pouze 0,5 mm, zapojuje se do Lightning portu v telefonu a lze jej vložit do ochranného pouzdra. Ještě je pak nutné zakoupit dobíjecí podložku. Celé řešení, tedy přijímač a nabíjecí podložka se ale může přeci jen prodražit v závislosti na zakoupeném typu. Výše uvedené řešení vyjde na více než 100 dolarů. Zakoupit jej můžete na těchto stránkách.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář