Asus Zenbook Flip – štíhlík s velkým srdcem

Sdílet:

Hodnocení

Design9.5
Displej6
Výdrž8
Výbava9
Poměr cena/výkon7.8

Celkové hodnocení

8.1

Nedávno jsme vám přinesli upoutávku na testované konvertibilní zařízení Asus Zenbook Flip s označením UX360CA.  Tuto uoutávku o prvních pocitech a rozbalení si můžete přečíst zde. V dnešní době je složité vyrobit zařízení, které by v něčem vynikalo. Asus takováto zařízení, ale umí. Podařilo se Asusu udělat ideální zařízení? Na to se společně podíváme.

Asus v portfoliu Zenbooku dbá na preciznost zpracování a možná co nejlepší vzhled. ZenBook UX360CA se chlubí 13,3palcovým displejem, disponuje QHD+ rozlišením, tedy 3 200 × 1 800 pixelů, ale v nabídce nechybí ani  klasičtější Full HD rozlišení, které jsme k otestování dostali i my. Zařízení je osazeno úspornou řadou procesorů Intel Core M společně až s 8 GB operační paměti a SSD úložištěm, které  neurazí se svými maximálními 512 GB.

Výrobce Asus se zaměřil i na dlouhou výdrž na jedno nabití. ZenBook Flip UX360CA má integrovanou baterii, na kterou by s námi měl udržet krok až 12 hodin. Po testování ale víme, že tato výdrž není reálná a dostaneme se vždy tak na maximálních 10 hodin.

Z konektorové výbavy nás Asus neošidil a integroval dva plnohodnotné USB 3.0 porty a samozřejmě i nejnovější USB-C. Nechybí ani Micro HDMI, slot pro SD karty a 3,5mm jack konektor. V balení se nachází také LAN redukce a redukce z micro HDMI na HDMI konektor, takže promítat a prezentovat nebude problém a za tento štědrý krok Asus chválíme. V balení se nachází také ochranné pouzdro.

Pojďme ale k největší přednosti Zenbooku. Jedná se o jeho tlouštku, která činí velmi pěkných až nádherných 13,5 mm. Hmotnost činí pohých 1,3 kg.

[irp posts=“7441″ name=“Chytré auto od T-Mobilu promění vaše vozítko ve smartmobil]

Tělo je vyrobeno z hliníku a je pevné. Nikde nic nevrže a vše perfektně lícuje. Avšak chybky se i v této cenové kategorii najdou. Musíme znínit klouby, které neudrží obrazovku, pokud se zařízením pohneme. Horší je ale prohýbání klávesnice, které není zrovna příjemné. Škoda, že Asus také zapomněl na podsvícenou klávesnici.  I přes tyto neduhy ale převládají jisté výhody.

Technické specifikace
  • Konstrukce : 323 × 220 × 13,9 mm, 1 300 g, konstrukce: konvertibilní
  • Displej : TFT IPS, 13,3″ (3 200 × 1 800 px), dotykový kapacitní
  • Chipset : Intel Core M 6Y75, CPU: 2×1,2 GHz, GPU: Intel HD Graphics 515
Obsah balení

V tomto směru musíme Asus pochválit. Nejen, že balení vypadá elegantně, ale také se v něm nalézá nadstandardní výbava. Pokud budeme jmenovat, tak nesmíme opomenout redukci LAN, redukci na HDMI konektor a také ochranné pouzdro. Co více si přát. Poté nechybí samotné zařízení a také nabíjecí adaptér typický pro Asus.

Klávesnice

To je kategorie sama o sobě. Bohužel musíme v tomto ohledu Asus spíše kritizovat. Nízký zdvih kláves je dobrý a na klávesnici se píše pohodlně, ale pokud zatlačíme na klávesnici u písmene H, tedy na jejím středu, mírně se prohne a to by se stávat v této cenové kategorii nemělo.

Pokud oželíme podsvícení, které nám také od Dell XPS 13 chybí, tak se jedná o spíše malé mínus.

Touchpad – jemný a veliký

Touchpad. Asi nejvyužívanější část na notebooku a konvertiblech. U Zenbooku s ním mít problém nebudete. Celý touchpad je mírně ponořen do šasi a má krásný a jemný stisk tlačítek, také je příjemný na povrch a má skvělou citlivost. Vše završuje jeho velikost, která je optimální k v poměru k velikosti zařízení.

[irp posts=“7195″ name=“Recenze Honor 8: špičková střední třída“]
Displej  – průměr, který lze očekávat

Displej není tak nádherný jako u Dell XPS 13. Má větší rámečky a také horší podání barev. Je dotykový. Výhodou je, že celé zařízení můžeme používat jako tablet.

Konektivita

Tak ta je rozhodně na takto tenké zařízení vynikající. S redukcemi můžete postrádat tak nejvýše mechaniku, ale ta dnes již není potřeba.

Reproduktory

Zvuk vycházející z tohoto zařízení se nám nezdál zrovna kvaitní, avšak po troše snažení a ladění se dá vykouzlit opravdu relativně kvalitní zvukový výstup. V těle notebooku je umístěna dvojice reproduktorů od  společnosti Bang & Olufsen ICEpower.

Výkon zařízení

Že jste ještě o řadě procesorů M neslyšeli? Nedivíme se. Mysleli jsme, že se bude jednat o průměrné zařízení, ale ve výkonu Asus Zenbook Flip rozhodně neztrácí a má dostatek výkonu k tomu abychom rozjel i tu středně náročnou hru.

Výdrž

Jak jsme se již zmínili, tak ta je na opravdu výborné úrovni a pokud zařízení budeme používat převážně na kancelářskou práci, budeme nadmíru spokojeni. Notebook vydrží až 10 hodin na jedno nabití a to není vůbec špatné.

Fotogalerie:

Závěrem

Celé zařízení bych shrnul jedním slovem: překvapení. Naše dojmy jsou zcela jasné. Zařízení má dostatek výkonu a také skvěle zpracované tělo, i když klávesnice mohla být lepší a být podsvícená. Nadstandardní výbava v balení v podobě příslušenství se musí řádně ocenit. Displej mohl být kvalitnější, nicméně celkově se jedná rozhodně o povedený kousek. Podíváme li se na cenu, je s ohledem na kvalitu zařízení odpovídající a my bychom jej i přes pár chyb určitě doporučili. Výbava překvapí a notebook jen tak neomrzí.

Za zapůjčení produktu děkujeme společnosti Microsoft CZ.

 

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář