Apple objednal 160 miliónů OLED displejů od Samsungu

Jak jsme vás již informovali, Apple plánuje pro nadcházející iPhone použít OLED displej. Původně měl OLED displej obdržet pouze vybavenější model iPhone 8 Plus, nicméně nové zvěsti tvrdí, že by OLED displejem měl být vybaven i základní model. Jak se nyní potvrzuje, dokazuje to objednávka dalších 60 milionů OLED panelů od dodavatele Samsung. Od toho již Apple dříve objednal 100 milionů kusů.

Vzhledem k tomu, že Apple ročně prodá kolem 200 milionů telefonů, představuje počet 160 milionů displejů téměř 80 % ročního prodeje. Z toho tedy vyplývá, že OLED displejem by měla být vybavena i menší verze s panelem 4,7 palců. Verze Plus jsou vybaveny panelem s úhlopříčkou 5,5 palců. Jedná se tedy o dobrou zprávu pro ty uživatele, kteří si neplánují pořídit větší variantu.

Samsung aktuálně dodává OLED displeje pro téměř 70 % svých telefonů, a je tak dominantním výrobcem OLED na trhu s podílem více než 95 %. Apple zatím setrvával u displejů s LCD technologií, které jsou však oproti OLED méně energeticky úsporné. Pro Apple v minulosti dodávaly displeje společnosti LG, Sharp a Japan Display. Společnost LG, která se na výrobu OLED rovněž zaměřuje, by měla být pro Apple sekundárním dodavatelem pro další rok.

 

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář