Apple objednal 160 miliónů OLED displejů od Samsungu

Sdílet:

Jak jsme vás již informovali, Apple plánuje pro nadcházející iPhone použít OLED displej. Původně měl OLED displej obdržet pouze vybavenější model iPhone 8 Plus, nicméně nové zvěsti tvrdí, že by OLED displejem měl být vybaven i základní model. Jak se nyní potvrzuje, dokazuje to objednávka dalších 60 milionů OLED panelů od dodavatele Samsung. Od toho již Apple dříve objednal 100 milionů kusů.

Vzhledem k tomu, že Apple ročně prodá kolem 200 milionů telefonů, představuje počet 160 milionů displejů téměř 80 % ročního prodeje. Z toho tedy vyplývá, že OLED displejem by měla být vybavena i menší verze s panelem 4,7 palců. Verze Plus jsou vybaveny panelem s úhlopříčkou 5,5 palců. Jedná se tedy o dobrou zprávu pro ty uživatele, kteří si neplánují pořídit větší variantu.

Samsung aktuálně dodává OLED displeje pro téměř 70 % svých telefonů, a je tak dominantním výrobcem OLED na trhu s podílem více než 95 %. Apple zatím setrvával u displejů s LCD technologií, které jsou však oproti OLED méně energeticky úsporné. Pro Apple v minulosti dodávaly displeje společnosti LG, Sharp a Japan Display. Společnost LG, která se na výrobu OLED rovněž zaměřuje, by měla být pro Apple sekundárním dodavatelem pro další rok.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář