Android Wear 2.0 byl oficiálně uveden

Sdílet:

Dnešním dnem byly oficiálně uveden dlouho očekávaný update pro nositelná zařízení – Android Wear 2.0. Prozatím je  dispozici pouze u dvou nových modelů hodinek od společnosti LG, kterými jsou Watch Style a Watch Sport.

Na tento update se dlouho a netrpělivě čekalo. První náznaky zazněly na konferenci I/O 2016. Google si dal na čas a měl pro to dobré důvody. Systém chtěl co nejvíce odladit a také se snažil co nejvíce vyjít vstříc vývojářské komunitě, která volala po mnoha změnách.

Jaké novinky Android Wear 2.0 přináší?

Tmavý design a menu

Uživatelské menu a celkově prostředí předchozí verze nepatřilo zrovna k nejpovedenějším. Nový systém přináší mnohem líbivější design. Nové menu přináší možnost přidat nejpoužívanější aplikace do oblíbených, čímž budou vždy na vrchu nabídky

Ciferníky

Nový systém přináší i lepší správu ciferníků, které bude jednodušší měnit. Vývojáři díky nové API budou mít možnost do ciferníků zakomponovávat funkce a aplikace třetích stran. Bude tak možné přidávat například ušlé kroky, ceny akcií, nebo odkazy na kontakty. Data budou rovněž designově přizpůsobena vzhledu ciferníků a po tapnutí na zobrazovaná data se přeneseme do dané aplikace.

 

 

Aplikace z Google Play

Jednou z největších novinek jsou samostatné aplikace z obchodu Google Play. Nyní již nebudou aplikace instalované v hodinkách závislé na propojení s telefonem. Telefon tak bude možné mít zcela vypnutý a i přes to budou aplikace fungovat. Pakliže budou hodinky připojené přes Wi-Fi, nebo LTE k síti, budou aplikace samostatně komunikovat s internetem aniž by k tomu potřebovaly propojení s telefonem.

Díky přítomnosti obchodu Play přímo v hodinkách, bude také možné instalovat aplikace přímo v prostředí Android Wear. To bude dobré především pro majitele hodinek, které budou propojeny s iPhonem. Skrze obchod Play si tak budou moct procházet aplikace navržené pro Android Wear nezávisle na mobilní aplikaci.

 

Galerie
Oznámení

V současné verzi Android Wear jsou oznámení jedním z největších kamenů úrazu. Oznámení vypadají ošklivě a jsou špatně na cifernících čitelná. Nový koncept je mnohem přehlednější. Vzhled karet byl rovněž přepracován. Namísto černého textu na bílém pozadí, budou nyní karty zobrazeny s bílým textem na tmavém pozadí. Celý design systému je navržen tak, aby díky tmavému zobrazení šetřil více baterii hodinek.

Zprávy

V současné době byly možnosti psaní zpráv z hodinek nedostatečné a velmi omezené. V podstatě jsme měli možnost text namluvit, anebo nakreslit prstem na displej. K dispozici jsou také emoji smajlíci.

Nově Android Wear 2.0 přináší také nativní klávesnici. K dispozici také budou předepsané zprávy – odpovědi, díky kterým budeme mít možnost pohotově odpovídat na emaily či chatové zprávy. Inteligentní odpovědi by neměly být k dispozici pouze pro Google aplikace, ale také například pro WhatsApp, nebo Facebook Messenger.

Google Assistant

Současný systém obsahuje hlasové ovládání, kterým lze aktivovat mnoho funkcí jako například vyhledání kontaktu, vytočení hovoru, nebo zadání textové zprávy. Nově bude systému Android Wear 2.0 dominovat Google Assistant, kterého můžeme používat například v rámci služby Allo a Duo. Pakliže budou hodinky disponovat vestavěným reproduktorem, uslyšíme i odpovědi asistenta.

Která zařízení získají podporu Android Wear 2.0?

Nový systém samozřejmě nebudou podporovat všechna zařízení. Níže je seznam těch zařízení, která by aktualizaci měla obdržet:

 • Asus ZenWatch 2
 • Asus ZenWatch 3
 • Casio WSD F10
 • Fossil Q Founder
 • Fossil Q Wander
 • Fossil Q Marshall
 • Huawei Watch
 • LG G Watch R,
 • LG Watch Urbane (1st and 2nd gen)
 • Michael Kors Access Bradshaw
 • Moto 360 (2nd gen)
 • Moto 360 Sport
 • New Balance RunIQ
 • Nixon Mission
 • Polar M600
Kdy můžeme aktualizaci na našich stávajících hodinkách očekávat?

Dnešním dnem byl Android Wear 2.0 oficiálně uvolněn. Prozatím pouze pro již zmíněné chytré hodinky LG, které byly s tímto systémem již uvedeny. Aktualizace pro stávající zařízení by měla dorazit 15. února. Do této doby ještě musí všichni výrobci otestovat finální verzi, zdali funguje tak, jak by měla.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář