Twitter přijímá nová bezpečnostní opatření, která by měla zabránit zneužívání a obtěžování

Společnost Twitter se rozhodla razantně vykročit proti kriminalitě, zneužívání a obtěžování na této sociální síti. Opatření by měla zajistit ochranu uživatelům, kteří mohou být skrze sociální síť šikanováni a spojováni s tweety, které by je mohly poškodit. Rovněž budou mít smůlu uživatelé, kteří i přes permanentní blokaci, znovu zakládají další účty za účelem poškozovat ostatní, nebo šířit obsah, který je v rozporu s pravidly sítě.

Twitter  včera uvedl tři zásadní změny, které by měly udělat jeho síť bezpečnější.

 

Odepření možnosti založit opakovaně účet osobě, která byla zablokována

Je zaváděna důsledná kontrola a identifikace osob, které se budou pokoušet opakovaně založit nový účet v případě, že budou zablokováni z důvodu porušení pravidel. Restrikce budou tvrdě uplatňována především na ty uživatele, kteří se dopustí zneužívání a obtěžování jiných uživatelů.

 


 

Zavedení bezpečnějších výsledků vyhledávání

Pokud se na síti Twitter pohybujete, jistě víte, že je zde k dispozici obsah, který může být nebezpečný především pro mladistvé. Twitter se chce zaměřit na odstranění z výsledků vyhledávání takového obsahu, který bude pocházet z blokovaných účtů a z účtů označených pro nevhodný obsah. Pokud budeme chtít podobný obsah vyhledat, skrze hledání budeme mít smůlu. Jediný způsob tak bude pouze získat na tweet přímý odkaz.

Zaměření na relevantní odpovědi pod tweety

Společnost se dále chce zaměřit na kvalitní a relevantní odpovědi pod jednotlivými tweety. Nově bude mít uživatel možnost zobrazit, nebo naopak potlačit počet zobrazených odpovědí a zobrazit si tak pouze ty nejrelevantnější.

 

Všechny výše uvedené změny má v plánu Twitter uvádět v praxi v následujících týdnech. Některé budeme mít možnost vidět již brzy. Některé změny budou viditelné, některé naopak budou v podobě preventivních kroků k zajištění většího bezpečí na druhé nejpopulárnější sociální síti na světě.

 

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář