Ždímá aplikace Facebook příliš vaší baterii? Víme, jak problém opravit.

Sdílet:

To, že mobilní aplikace Facebook je jednou z nejnáročnějších aplikací na spotřebu energie, je známá věc. Je to hodně dané tím, že aplikace vyžaduje stálé připojení k internetu a ruku v ruce jde také její špatná optimalizace, kterou vývojáři dlouhodobě přehlížejí.

Už fakt, že mobilní Facebook zabírá v telefonu stovky megabajtů není pro vývojáře příliš dobrá vizitka. V poslední době poměrně velké množství uživatelů reportovalo extrémní nárůst spotřeby baterie na svých zařízeních. Dokonce byly reportovány takové případy, že docházelo ke spotřebě 1% kapacity během jedné minuty, což je opravdový extrém.

[irp posts=“2693″ name=“Vyměňte aplikaci Facebook za mobilní webovovu verzi. Ušetříte baterii a lépe ochráníte soukromí“]

My jsme si problému všimli také. Vývojář David Marcus na svém Twitter profilu uvedl, že byl problém identifikován na straně obslužného serveru a byl vyřešen. Jediné, co by měl uživatel udělat, je provést případný restart aplikace tak, že ji ve správci aplikací ukončí. Tím by měly problémy s vysokou spotřebou ustat.

Tweet Davida Marcuse


Marcus nikterak do detailu nepopsal, kde se stala chyba, takže se zřejmě nedozvíme, co přesně problémy způsobovalo. Nicméně výše uvedené kroky by měly vést k nápravě. Opravdu můžeme potvrdit, že extrémní spotřeba baterie se již vyřešila a Facebook si zase ukusuje systémové prostředky smartphonu svým obvyklým způsobem.

Pokud jste se i vy s tímto problémem setkali, dejte nám vědět.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář