Zakladatel Androidu Andy Rubin by chtěl letos uvést telefon konkurující iPhonu

Jak jsme vám již několikrát naznačovali, letošní rok, jak se zdá, bude hojný na zajímavé novinky ve světě mobilních telefonů. Andy Rubin, tvůrce a bývalý šéf Androidu, se nechal slyšet, že chce letos uvést smartphone, který by vyšel z nudné šedi aktuálně nabízených zařízení. Mělo by se jednat o jedinečné zařízení, které by mělo představovat opravdovou konkurenci pro iPhone.

Rubin založil společnost Android Inc.Poté byla v roce 2015 koupena Googlem. Ten další vývoj Androidu převzal. Rubin se poté stáhl z IT scény a delší dobu o něm nebylo příliš slyšet. Nyní se o něm začalo více mluvit v souvislosti s veletrhem CES2017 a jeho návratem do světa mobilních technologií. Rubin se chystá oznámit novou společnost Essential. Ta je tvořena týmem zhruba 40ti lidí rekrutujících se z firem takových jmen jako je Apple, či Google Alphabet Inc.

Společnost Essential se kromě chytrých mobilních telefonů chce zaměřovat i na další produktové řady z oblasti chytrých zařízení. Největší úsilí chce společnost vynaložit na uvedení high-endového smartphonu.  Ten by měl být vybaven velkým displejem bez rámečků. Mluví se, že displej by měl disponovat úhlopříčkou větší než 5,5 palců. Tento telefon je již ve fázi prototypu. Pokud vše půjde podle plánu, mohl by být uveden již letos v červnu.

Jak se zdá, telefon byl otestován v benchmarku Geekbench. Dle screenshotu pořízeného z benchmarku nese telefon název FIH-PM1 a aktuálně je vybaven osmijádrovým procesorem Snapdragon 835 a 4 GB RAM.

Screenshot z benchmarku Geekbench

 

Dle dostupných informací by mohl být tento “Apple killer” vyroben z těch nejkvalitnějších materiálů. Kovové hrany a záda vyrobená z keramických materiálů, by mela zajistit jistou exkluzivitu. Telefon by mohl být vybaven speciálním proprietárním konektorem, který by kromě nabíjení měl sloužit i pro připojení mnoha hardwarových doplňků třetích stran.

Budeme Andyho projekt Essential sledovat. Už teď se moc těšíme na to, co tento génius a excelentní inženýr předvede. Bude to rozhodně pecka!

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář