Yahoo se zřejmě, po koupi Verizonem, přejmenuje na Altaba

Sdílet:

Yahoo je jedním z velkých amerických internetových portálů, který kromě svého vyhledávače provozuje emailovou platformu a dalších mnoho služeb. Mezi nejznámější patří například galerie Flickr, nebo další populární služba Tumblr

Nyní v souvislostí s akvizici Yahoo s americkým gigantem, telekomunikační společností Verizon, která proběhla v loni v létě v hodnotě 4,8 miliard amerických dolarů, bude měnit název společnosti. Společnosti se finančně příliš nedařilo. Po přechodu pod křídla Verizonu by nyní společnost měla změnit i svou identitu a přejmenovat se na Altaba Inc. Ruku v ruce s touto změnou by mělo dojít i na personální změny.

Stávající počet 10 osob na nejvyšších pozicích, v čele s šéfkou Marissou Mayer, bude zredukován na polovinu. Marissa by měla podat svou rezignaci, nicméně se s ní počítá v rámci integrace Yahoo pod Verizon. Její další působení po dokončení fůze však zatím není jisté. Pod Verizon by měly přejít veškeré stávající služby, provozované pod značkou Yahoo. Uživatelé by se tak neměli bát o služby, které využívají.

Nabízená cena 4,8 miliard byla na hony vzdálená hodnotě tržního kapitálu ve výši 100 miliard, který společnost Yahoo zveřejnila v letech 1999 – 2000. Možnou koupi společnosti navíc narušil i hackerský útok v rámci kterého došlo k nabourání více než 1 miliardy Yahoo uživatelských účtů.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář