Studie ukázala, že lidé, kteří přestali používat Facebook, byli šťastnější

Sdílet:

Facebook propojuje lidi. Umožňuje být v každodenním kontaktu se svými přáteli a známými. Má ale také svá negativa. Lidé logicky sdílejí jen to co chtějí a snaží se sdílet jen to hezké a pozitivní ze svých životů. Realita je ale jiná. Je i o negativních věcech a ty už lidé tak rádi nesdílejí. V ostatních uživatelích tak mnohdy návštěva největší sociální sítě působí spíše frustrace, vztek a rozčarování.

Poslední studie, kterou provedla společnost Research Institute, ukázala, že lidé, kteří Facebook přestali používat, najednou pociťovali mnohem lepší pocity a méně stresu. Do studie bylo zapojeno 1 095 aktivních uživatelů Facebooku. Polovina z nich přestala Facebook používat po dobu jednoho týdne a polovina z nich jej používala dál. Výsledky ukázaly, že ti, co Facebook přestali používat, se cítili mnohem spokojenější.

Samozřejmě roli hraje to, jak je každý z nás schopen se konfrontovat s realitou, s tím, jak vnímá vše, co se na této sociální sítí objevuje. Faktem je ale to, že lidé, kteří mají celkově negativní přístup ke svému životu a k sobě samým, vnímají obsah daleko citlivěji. Například to, když někdo z okruhu přátel nasdílí krásné fotografie z dovolené, či šťastných okamžiků ve svém životě. Jistou roli hraje i závist a přirozená touha po tom mít to, co mají ostatní.

Co z této úvahy plyne? Sociální sítě jsou dobrým pomocníkem, ale špatným pánem. Všeho moc škodí a i Facebook je nutné používat s mírou. Lehce se totiž může stát nejen závislostí, ale i tím, co naše životy ovlivňuje negativním způsobem.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář