Samsung Galaxy S8 se ukazuje na prvních snímcích

Sdílet:

Na základě zdrojů webu VentureBeat máme první snímky připravovaného top modelu Galaxy S8 od Samsungu. Aktuální datum uvedení je momentálně stanoveno na 29. března, nicméně to se může klidně ještě změnit. Stoprocentně ale nebude Galaxy S8 uveden na MWC v Barceloně, kde se jeho uvedení původně plánovalo.

Na našem webu vás průběžně o vývoji Galaxy S8 informujeme. Víme o něm již poměrně mnoho informací, nicméně všechny je nutné brát s jistou rezervou a jak je vidět z těch dnešních, neustále se mění. Podle snímků, na kterých se Galaxy S8 ukazuje, bude telefon hodně podobný předchozím modelům. Minimálně zadní část to potvrzuje. Samsung, jak se zdá, se rozhodl poprvé použít softwarové navigační klávesy namísto hardwarových. Z toho vychází i nestandardní poměr stran displeje, který je 18,5:9. Rovněž čtečka otisku prstů pod displejem se nekoná.

Samsung Galaxy S8 by měl být představen 29. března

Hrany displeje budou opět zakřivené, stejně jako je tomu u S6 a S7 Edge. Rozlišení displeje je očekáváno v QHD kvalitě. Úhlopříčka displeje by mohla být 5,8 palců u levnější verze a 6,2 palců u verze s AMOLED technologií. Velikost úhlopříčky se nám tedy začíná navyšovat, oproti původním předpokladům. Fotoaparát s rozlišením 12 MPx by měl být vybaven režimem OCR, který by měl uměl vyhledávat skrze focený text na internetu. Dále by měl být nový model vybaven skenerem oční duhovky u selfie kamerky stejně jako model Galaxy Note 7.

Kryty displeje ukazují, jak by měl Galaxy S8 vypadat.

 

Co se týče výkonu, tak by měl být nový Galaxy S8 vybaven v závislosti na regionu, kde bude prodáván, procesorem Qualcomm Snapdragon 835, popřípadě svým vlastním “in-house” čipem Exynos. Samsung uvádí, že by měl být poslední model o zhruba 11 procent výkonnější než Galaxy S7 a bude mít o 23 procent rychlejší zpracovávání grafiky a měl by být o 20 procent energeticky úspornější. U baterie očekáváme kapacitu 3 000 – 3 500 mAh v závislosti podle verze a nabíjení bude probíhat skrze rozhraní USB-C. Poněkud nás zaskočila paměť RAM, která by měla být 4 GB, což je v podstatě beze změny od předchozího modelu. Co se interní paměti pro data tak ta by měla být v základu stanovena na 64 GB.

V neposlední řadě je tady také cena. Ta bude opět o proti loňskému roku vyšší a to zhruba o 100 EUR. Očekáváme, že levnější varianta by měla stát zhruba 799 UER (cca 22 372 Kč) a draží varianta by měla vyjít na zhruba 899 EUR (cca 25 172 Kč).

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář