Nokia uvedla první smartphone s Androidem, zatím pouze pro čínský trh

Sdílet:

Je všeobecně známo, že Nokie připravuje uvedení svých telefonů s Androidem na veletrhu MWC konaném v únoru v Barceloně. Výrobce HMD Global, který je držitelem licencí pro výrobu telefonů pod značkou Nokia, uvedl první smartphone v Číně.

Jedná se o vůbec první Nokia telefon s Androidem a tak jsme všichni zvědaví, jak se finská společnost uvedla. Novinka nese název Nokia 6 a na čínském trhu je dostupná za cenu 245 USD (cca 6 300 Kč).

Tělo telefonu je vyrobeno z hliníku a jeho povrch je pak dvakrát eloxován. Výsledkem téměř desetihodinového výrobního procesu je pak vysoce kvalitní tělo z jednoho kusu materiálu.

Nokia 6 přináší kvalitní provedení a vysoký výkon za solidní cenu

Co se hardwarové výbavy, tak Nokia 6 dostala do vínku 5,5″ Full HD displej s 2.5D zakřivením, dále procesor Qualcomm Snapdragon 430 SoC, 4 GB RAM, 64GB kapacitu interního úložiště, 16MPx fotoaparát, Dolby Pro Atmos zvukový výstup, Bluetooth 4.1, LTE konektivitu a baterii o kapacitě 3 000 mAh. Telefon je poháněn nejnovějším operačním systémem Android 7 Nugát.

To byla tedy taková malá ochutnávka uvedení Nokie na čínském trhu. My samozřejmě netrpělivě vzhlížíme k veletrhu MWC, kde by měly být Nokie globálně uvedeny ve velkolepé premiéře.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář