Nebaví vás stále dokola stahovat a instalovat aplikace? Vytvořte si update balíček pro Android [NÁVOD][ROOT]

Sdílet:

Pokud často přeinstalováváte svůj telefon s Androidem, pak by se vám mohl hodit náš návod na to, jak si ulehčit proces s nutností stále dokola instalovat své oblíbené aplikace. Předpokladem je rootnuté zařízení. Bez toho se bohužel neobejdeme a pak budeme potřebovat aplikaci ZIPme, která za nás obstará vše potřebné.

Aplikaci si stáhneme z obchodu Google Play. Sice se nachází v beta verzi, nicméně funguje zcela bez problémů. Pokud bychom měli nějaký problém čekat, tak se může jednat o vzájemnou kompatibilitu napříč verzemi systémů. Pokud vytvoříme instalační balíček z aplikací například na systému Android 5.1 Lollipop a upgradujeme na verzi Android 6 Marshmallow, můžeme očekávat nekompatibilitu. Rovněž některé aplikace mohou po instalaci na nový systém padat. Je potřeba si proces vyzkoušet a zjistit o jaké aplikace se jedná.

Jaký užitek nám vlastně aplikace ZIPme přinese? Například my často testujeme custom romky. Třeba i několikrát do týdne instalujeme nový systém. Samozřejmě na něm používáme mnoho aplikací. Abychom nemuseli stále po každé instalaci aplikace jednotlivě stahovat s Google Play a instalovat, aplikace ZIPme nám pomůže. Umí totiž vytvořit update balíček, který lze flashnout z recovery prostředí stejně jako ROM, či Google Apps. Po instalaci systému pak máme všechny tyto aplikace již nainstalované a stačí je jen spustit.

ZIPme nabízí mnoho možností. Máme možnost udělat balíček pouze pro aplikace, nebo pouze pro data aplikací (jejich nastavění a systémové soubory), nebo vytvořit balíček jak pro aplikace, tak jejich nastavení -> v podstatě se jedná o jejich kompletní zálohu. Jediné co musíme je v seznamu aplikací vybrat ty, které chceme do balíčku zahrnout, nastavit typ balíčku (app, data, app+data) a pak balíček vytvořit.

Názornou ukázku naleznete ve videu níže

Následně se nám tento balíček uloží do úložiště telefonu a pokud se rozhodneme přeinstalovat systém, stačí pak v rámci instalace skrze recovery prostředí balíček “flashnout”.

Odkaz na stažení aplikace
ZIPme
ZIPme
Developer: JRummy Apps
Price: Free

 

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář