Mapy Google nám brzy pomohou najít vhodné parkování

Sdílet:

Google Mapy sice nejsou v našich končinách tak užitečné jako například konkurenční Mapy.cz, nicméně nabízejí mnoho zajímavých alternativ a funkcí navíc. Patří mezi ně například navigace, informace o hustotě provozu a další.

Nedávno Google ve svých mapách a službě Now představil takové novinky jako například informace o tom, jak rušná jsou oblíbená místa v reálném čase, nebo zdali jsou tato veřejná místa dostupná i pro lidi na invalidním vozíku. Nyní se v mapách zřejmě brzy dočkáme další novinky, kterou jsou informace o dostupnosti parkování v oblasti, ve které se budeme aktuálně nacházet.

Obrázky z beta verze aplikace Mapy Google

  

 

Tato novinka se prozatím objevila v beta verzi 9.44, kde ji registrovalo několik uživatelů. Dle informací budou mapy zobrazovat dostupná parkovací místa v podobě kulatých symbolů s písmenem P, doplněné o další informace. Dle anglické verze Map Google by se ikony měly zobrazovat ve třech variantách: Limited, Medium a Easy, tedy parkování omezené, středně omezené a snadné. Čím více bude parkování méně dostupné bude ikona červenat.

Jak je vidět, funkce byla vypuštěna prozatím jen mezi omezený počet uživatelů a to v rámci beta programu. Budeme si tedy muset ještě chvíli na oficiální uvolnění počkat.

Mapy Google
Mapy Google
Developer: Google LLC
Price: Free
 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář