Lineage OS si oficiálně stáhneme již za několik dní

Sdílet:

Lineage OS si budeme moct stáhnout již během několika dní na připraveném portále. Vývojáři, kteří převzali další osud po Cyanogen Inc., pilně pracují a oficiální portál pro stahování buildů je téměř hotov. Kromě stránky s odkazy ke stažení bude k dispozici i interní wiki.

Podporováno by mělo být přes 80 typů zařízení a to s oběma verzemi Androidu, tedy Android 6 i 7. Seznam podporovaných zařízení bude rovněž na stránkách uveden. Každý týden budou pro podporovaná zařízení vypouštěny tzv. RC cerze, neboli Release Candidate buildy. Tyto verze budou opatřeny bezpečnostními klíči zaručující pravost sestavení. Lineage OS nebude mít automaticky root přístup. Ten bude vždy potřeba dodatečně nastavit.

[irp posts=”6589″ name=”Cyanogenmod custom roms bude dále vyvíjet Lineage OS”]

Pokud budeme chtít přejít ze starší verze na novou, budou zde dva způsoby. Prvním bude stažení verze s novým systémem. Pokud budeme chtíti provést pouze upgrade, budou k dispozici samostatné balíčky určené pouze pro přechod z jedné verze na druhou, aniž by došlo k čisté instalaci a smazání dat. Tyto migrační balíčky by měly být k dispozici vždy po omezenou dobu zhruba jednoho až dvou měsíců v rámci uvedení RC verzí.

Jednotlivé verze Lineage OS budou k dispozici na oficiální stránce.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář