Lenovo Miix 720 – adekvátní náhrada za Surface Pro?

Sdílet:

CES je jedna z největších akcí IT technologií na světě. Na dnešní konferenci nechyběl ano výrobce Lenovo. Přišel s mnoha produkty včetně virtuální reality. My se ale nyní podíváme na zařízení, které konkuruje konvertibilnímu zařízení Surface Pro 4. Lenovo jej nazývá Lenovo Miix 720. Obstojí v porovnání a vyplatí se koupit?

Pojďme se podívat hned na samotné zařízení. Po vzoru Microsoftu Lenovo dodává ke svému Miix 720 stylus, nebo chcete-li aktivní pero. Tento krok je zřejmě podchycen zpětnou vazbou od uživatelů a zákazníků, kdy Lenovo zjišťovalo, co přesně chtějí zákazníci za produkt.

Produkční video:

Něco ke specifikacím. Samotný Miix nabídne tloušťku 14, 6 mm a váhu 2,4 kg. Displej o velikosti 12″ s Quad HD  rozlišením. To znamená, že nabízí rozlišení 2 880 x 1 920 pixelů. Vše podtrhuje skvělý touchpad.

Tablet nabídne až 8 hodinovou výdrž a možnost nabíjet jiné zařízení pro vypnutém tabletu. Tato funkce powerbanky by se mohla hodit.

Miix 720 obsahuje IR čtečku oční duhovky s Windows Hello a okamžitě rozpoznává vaši tvář.

Aktivní peri Lenovo 210 nabízí 4 096 úrovní citlivosti pro přesnější kreslení perem na displeji. Do tenké šasi se vtěsnal také port USB typu C, který umožňuje připojení až dvou  4K monitorů přes právě tento konektor.

Tuto výbavu zakončuje klávesnice, které nabídne podsvícení  a je velmi příjemná na dotek. Nezapomnělo se ani na fotoaparát. Ten zadní nabídne 5 Mpx, což je obstojná hodnota, alespoň pro momenty. Nyní lze  tabletu vyklopit stojánek až do 150  stupňů.

Miix 720 s klávesnicí začíná na ceně 1000$ a je k dispozici ve dvou barevných variantách. Pero je pot samostatným produktem, který je nutno dokoupit za cenu 60 $. Vše bude k dispozici v únoru 2017.

Pokud se podíváme na srovnání se Surface Pro, tak se dá říci, že Lenovo je dobrým kandidátem na konkurenta, ale dostane se vám té nejvyšší kvality? Na to si musíme počkat do recenzí.

My si však myslíme, že vše bude zvládnuto na výbornou. Co vy?

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář