Končí Windows Mobile? Nikoliv, ale čekají nás změny!

Sdílet:
Windows Mobile je mrtvý?

Každý systém má svůj začátek a také konec. Bohužel některým operačním systémům se daří lépe a některým hůře. Dnes se společně podíváme na zajímavý zahraniční článek jednoho webu. Zaslal nám jej do redakce jeden ze čtenářů. Odkaz a celý článek pojednává o tom, jak a kdy nastane konec platformy Windows Mobile. Zaměřili jsme se na tuto horkou novinku a po prozkoumání všech faktů a informací jsme došli k jasnému závěru.

Windows 10 Mobile, tak jako plnohodnotné Windows 10 budou ukončovány postupně. V reálu se tedy jedná o to, že větev Threshold, která byla vypuštěna v roce 2015 bude od podpory “odstřihnuta” během ledna 2018, ale další aktualizace Anniversary Update a její větev bude podporována až do října 2018. Jedná se o větve v OS Windows Mobile. Nikoliv Windows 10 PC. Bude tedy ukončena podpora pro staré verze systému. To je zcela pochopitelné, jelikož není třeba dále starší větve vyvíjet.

 
 

 
Celou dobu si asi říkáte, co tak asi bude bude následovat nového. Ano, již nějakou dobu se spekuluje nad tím, že přijde nové zařízení a to nám potvrdil Satya Nadella dávno. Avšak nyní dokonce přiblížil datum vydání právě bájného “Surface Phonu”.

To vše vypovídá o tom, co nás čeká. Na níže uvedených odkazech se dostanete na stránky které jasně ukazují konec podpory pro již oficiálně vydané větve, nikoli konec operačního systému Windows 10 Mobile. My si myslíme, že s příchodem nové větve Creators Update se dočkáme rozšíření tabulky a oddálení podpory o nějaký ten půlrok.

Oficiální stránky a informace o ukonceni jednotlivých větvích naleznete zde.

Starší spekulace o ukončení podpory.

Co si o těchto termínech a plánech myslíte vy? Dejte nám vědět.

 

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář