Instant Thetering od Googlu umožní jednodušší sdílení internetu

Sdílet:

Sdílení internetového připojení, neboli tzv. thetering asi není příliš potřeba představovat. Pokud by snad někdo nebyl plně v obraze, dodejme, že se jedná o sdílení mobilního internetového připojení k internetu skrz vytvořený wi-fi hot spot na mobilním zařízení.

Thetering podporuje mnoho výrobců telefonů a tabletů. V nastavení zařízení jej obvykle nalezneme v sekci “Bezdrátová připojení a sítě”, kde se skrývá pod položkou “Sdílené připojení a přenosný hotspot” (umístění, či označení se může lišit podle výrobce zařízení). Samotné připojení k hotspotu pak funguje stejně, jako bychom se připojovali k wi-fi síti.

Google se snažil učinit připojení k hotspotu mnohem jednodušší. V rámci aktualizace služeb Google Play přináší tzv. Instant Thetering. Ten umožní zařízením, která budou spárována s naším Google účtem, se připojit na jedno klepnutí. Služba automaticky bude vytvářet přenosný hotspot, který bude pro příslušná zařízení k dispozici.

Novinka Instant Thetering na zařízení Google Pixel XL

Není se však potřeba obávat toho, že bychom nabízeli připojení k internetu pro každého. Omezení bude právě na úrovni spárovaných zařízení s účtem Google. Funkce se bude aktivovat přepínačem v menu nastavení. Pro případ, že nebudeme chtít na pozadí připojení k internetu sdílet, bude stačit tuto funkci vypnout.

Tato novinka je k dispozici prozatím pro zařízení Nexus a Pixel se systémem Android Nugát 7.1.1, která budou schopna hotspot vytvářet. Zařízení Nexus 9 a Pixel C budou prozatím funkci využít jako klienti. Novinka je dostupná v poslední verzi Google Play Services 10.2

Služby Google Play
Služby Google Play
Developer: Google LLC
Price: Free
 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář