Herní režim do Windows 10 dorazí ještě tento týden – zatím pouze pro Insidery

Sdílet:
Gaming on Windows 10

Nedávno jsme vás informovali o novém herním režimu ve Windows 10. Tato informace přišla s novým sestavením pro rychlý okruh aktualizací. Dnes se společně podíváme na to, kdy a jak bude nový herní režim vypadat.

Hlavním posláním této softwarové “vychytávky” má být to, že se při spuštění jakékoliv hry na pozadí ukončí všechny nedůležité procesy tak, aby bylo možné počítači poskytnout co nejvíce herního výkonu. Konkrétně by mělo dojít k rozdělení výkonu 80 % ku 20% pro ostatní procesy.

Microsoft také potvrdl, že herní režim bude podporovat nejen UWP (univerzální aplikace), ale také WIN32 aplikace. Je potvrzené, že se v rámci těchto “starších” aplikací není možné dosáhnout tak razantního navýšení výkonu, jako u UWP, ale funguje to. Proto by měli v budoucnu Insideři rozhodnout, zda je tato funkce efektivní, či nikoliv.

Nový herní režim v systému Windows 10 bude k dispozici tento týden a to v příští verzi Windows 10 Insider Preview. Není jasné, kdy přesně sestavení budou uvolněna, ale podle našich odhadů dojde k uvolnění již zítra.

Nám se tento nápad zdá dobrý a vítáme takovéto inovace do systému Windows 10. Pokud bude tato novinka opravdu efektivní, mělo by dojít k výraznému pokroku v hraní pod taktovkou systému Windows 10.

Co si o této funkci myslíte vy? Uvítáte ji?

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář