Google ukončí 25. dubna podporu API pro Hangouts

S tím, jak společnost Google nedávno uvedla své dvě nové služby Allo a Duo, vyvstalo mnoho otázek, jak to bude dál se stávající službou Hangouts. Tu používají miliony uživatelů po celém světě.

Google bude udržovat i nadále službu Hangouts funkční. Zaměří se ale na korporátní oblast viz. Google propojil Fit s Kalendářem a vylepšuje kvalitu hovorů v Hangouts . Proto Google přistoupil k ukončení vývoje API pro stávající Hangouts. Dále se bude na spotřebitelské úrovni věnovat pouze službám Allo a Duo. Termín ukončení podpory API pro Hangouts je naplánován na 25. dubna 2017.

Zde je vyjádření společnosti Google k ukončení podpory Hangouts API:
“Aby bylo možné nadále zefektivňovat naše úsilí, přestaneme podporovat API Google+ Hangouts, která umožňuje vývojářům vyvíjet aplikace pro starší verzi Hangouts. Toto rozhraní původně sloužilo pro účely komunikace v rámci sociální sítě Google+. Nyní se budeme zaměřovat na podnikové využití. Chápeme, že tento krok bude mít dopad na investice vývojářů do této platformy. Pečlivě jsme tuto změnu zvážili a věříme, že tyto změny poskytnou přinést ještě lepší uživatelský zážitek z video hovorů v rámci služby Hangouts.”

Znamená to tedy, že služba tak, jak jí známe již nebude k dispozici kromě vyjímek jako jsou například vestavěné aplikace RingCentral apod. Rovněž po 25. dubnu by měly stále fungovat Hangouts On Air a propojení se službou Slack.

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář