Google propojil Fit s Kalendářem a vylepšuje kvalitu hovorů v Hangouts

Google si pro nás připravil dvě novinky. Tou první je propojení fitness aplikace Fit s Kalendářem a tou druhou je akvizice se společností Limes Audio a využití jejích pokročilých audio technologií pro vylepšení kvality hovorů ve službě Hangouts.

Pokud používáte aplikaci Google Fit, nově bude možné aplikaci propojit s Google Kalendářem a trackovat tak veškeré své aktivity přímo v kalendáři. Pokud si v kalendáři naplánujeme aktivitu a pak ji i vykonáme, tak díky propojení se tato aktivita v kalendáři označí jako splněná. Nebude tedy již nutné aktivitu ručně potvrzovat. Aplikace Fit napojená na kalendář to provede za nás. Z kalendáře bude rovněž možné se rovnou na aktivitu podívat díky propojení s Fit. Do Google kalendáře bude možné propojit jak Google Fit, tak aplikaci Apple Health.

Integrace Google Fit a Kalendáře

 

Další novinkou je akvizice se Švédskou společností Limes audio. Tato společnost se zabývá vývojem audio technologií za účelem přinášet co nejlepší kvalitu zvuku nejen v oblasti video a audio konferencí. Google se snaží reagovat na poptávku po jeho audio a video službách v korporátní sféře. Jednou z takových služeb jsou i Hangouts.

Špatná kvalita internetového připojení je dle Googlu hlavní příčinou špatné kvality hovorů. Právě využitím pokročilých technologií Limes Audio by měly být potlačeny veškeré ruchy a šumy i přes horší kvalitu připojení. Google se tak snaží vylepšovat podmínky pro online video konference. Prozatím není známo, za kolik Google Limes Audio kupuje.

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář