Foxcon, výrobce iPhonů, postupně nahradí lidskou pracovní sílu roboty

Sdílet:

Hlavním výrobce iPhonů, čínská společnost Foxcon se rozhodla k radikálnímu kroku. Lidskou sílu v jeho továrnách by měli postupně nahrazovat roboti. Společnost tak chce zvýšit efektivnost výroby a snížit výrobní náklady.

Nedávno jsme vás informovali, že společnost bude zřejmě část výroby přesouvat do USA. To by samozřejmě mělo za následek zvýšení výrobních nákladů.  Tedy určitě ze předpokladu, že by hlavní výrobní složkou byli samotní lidé. Nasazení robotizovaných pracovníků tak dává smysl. Podle slov manažera pro automatizovaný rozvoj – Dai Jia-Penga by měl automatizace probíhat ve třech fázích.

V první fázi by měli roboti nahradit lidi všude tam, kde je vykonávaná nebezpečná činnost, či úkoly, které zaměstnanci nechtějí vykonávat. Ve druhé etapě by již k robotizaci mělo dojít na všech linkách a ve třetí fázi by mělo dojít k naprosté minimalizaci lidské pracovní síly s omezením na dohled, inspekci a vývoj.

Dle Jia-Penga druhé a třetí fáze dosáhly továrny v Chengdu a Shenzenu a Zhengzhou. Téměř polovina iPhonů jsou vyráběny v továrně v Zhengzhou na automatizovaných linkách. Foxcon implementoval již 40 tis. robotizovaných pracovníků a jak sdělila, ročně je jich schopna vyrobit na 10 tis.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář